7.Kolo Jelen Super Lige

Odigrano je 7.Kolo JSL gde su svi domaćini ostvarili pobede osim ekipe Javora iz Ivanjice koja je odigrala nerešeno.

Postignuto je 21 gol od kojih su samo 4 gola postigle gostujuće ekipe.

Crvena Zvezda - Spartak Subotica : 5:0 (3:0)

Navijači Crvene Zvezde odavno nisu videli sjajnu i efikasnu igru svojih fudbalera.Počela je Crvena Zvezda utakmicu sa što više kratkih pasova i probojima preko bokova ne bi li se gol gostiju ugrozio preciznim centaršutevima.

I nije se čekalo puno na prvi pogodak igrao se 11.minut kada je Pečnik  probio po desnoj strani oko korner zastavice pokušao je da centrira loptu ali je izblokiran,potom dodaje loptu nazad do Vešovića koji centrira u "peterac" gde se nalazi Mrđa i glavom u padu sprovodi loptu pod prečku gola Subotičana.

Nakon samo sedam minuta ponovo šok za goste a slavlje među navijačima Crvene Zvezde opet u režiji Mrđe koji je iskoristio odbijenu poklon loptu golmana Aleksića i sa četiri-pet metara šalje loptu u mrež

Gostujući igrači se tako reći nisu ni oporavili od šoka a usledio je novi hladan tuš nakon samo četiri minuta tačnije u 21.minutu Crvena Zvezda stiže do prednosti od 3:0 a Mrđa do svog trećeg pogodka.

U drugom poluvremenu opada tempo i težište igre je prebačeno na sredinu terena.Ipak nova šansa za domaćine u 53.minuti i opet za Dragana Mrđu koji je sa pet metara pokušao da postigne atraktivan pogodak "petom" no lopta odlazi u gol-aut.

A onda u 65.minutu prva šansa za goste kada je Šarac prošao po levom krilu i sjajno dodao loptu za Džugurdića koji šutira pored stative golmana Bajkovića.U narednih par minuta opet dve polu-šanse za goste ali je golman Bajković oba puta bio na visini zadatka.

I kada su svi na stadionu u 79.minutu pomislili da će Zvezda braniti rezultat tako nije mislio napadač Dauda koji je pogodkom sa 20 metara doneo novo slavlje na "severu" ,sada je to već 4:0.

U 85.minutu dosuđen je slobodan udarac na 27 metara od gola koji maestralno izvodi Nenad Miliijaš i postavlja konačnih 5:0 za domaće.

Sloboda Point - Radnički 1923 :2:1 (1:0)

Fudbaleri Slobode zabeležili su prvu pobedu u ovogodišnjem takmičenju u JSL i tako poslednje mesto na tabeli prepustili ekipi Rada sa Banjice.

Golove za domaće postigli su Žeravica M. u 8.minutu i Okano S. u 76.minutu dok je strelac gola za goste bio Kovačević N. u 66.minutu.Ovom pobedom Sloboda je pretekla na tabeli JSL jučerašnjeg protivnika ekipu Radničkog 1923.    .

Vojvodina - Partizan :2:1 (0:0)

Derbi kola odigran je u Novom Sadu gde je Vojvodina pred sedam hiljada ljudi savladala ekipu Partizana.Kiša i natopljen teren omeli su igrače oba tima da pokažu svoje umeće.

Gosti su u prvih 45 minuta imali više šansi za postizanje pogodka najpre je u 23.minutu Kojić imao sjajnu priliku ali je golman Vojvodine Delač odbranio taj udarac.

Zatim samo osam minuta kasnije kolosalna prilika za Jojića koji nije iskoristio odličan pas Saše Ilića i poklizavanje golmana Delača pa ja sa nekih desetak metara umesto u praznu mrežu loptu poslao preko prečke.

U 39.minutu sjajno izveden korner igrača Partizana kada je Stanković pogodio stativu a neko od odbrane domaćina uspeo je da tu loptu sa gol-linije izbaci u polje,opet je kiksuo golman Novosađana koji se ponovo pokliznuo.

Četiri minuta pre kraja prvog poluvremena dobra prilika za Partizan ali Saša Ilić šalje loptu pored leve stative golmana Delača.

Početni minuti drugog dela igre pripali su domaćinima koji su imali izglednu prilliku preko Vukovića koji nakon kornera loptu glavom sa pet metara šalje u gol-aut.U 57.minutu opet je Vojvodina pripretila iz prekida ali je šut Škuletića sa nekih pet metara golman Stojković odbranio ramenom.

U 60.minutu kratak prekid utakmice zbog "bakljade"navijača gostiju.

U 65.minutu Alivodić šutira sa distance i primorava golmana Stojkovića da napravi "paradu".Novosadski "crveno-beli" krunisali su dobru igru u 73.minutu,korner je izveo Vranješ golman Stojković prvi put pravi "kiks" lopta dolazi do Škuletića  koji postiže gol svom bivšem klubu 1:0.

Radost navijača Vojvodine trajala je svega tri minuta posle akcije Jojića koji dodaje loptu do Kojića a ovaj sa vrha "šesnaesterca" šalje loptu uz samu desnu stativu gola Vojvodine 1:1.

Nastavila je Vojvodina silovito posle primljenog gola imali su posed imali su igru i ređale su se akcije.Krenuli su Novosađani desetak minuta pre kraja dosta ofanzivnije i to je urodilo plodom u 88.minutu novo slavlje na stadionu "Karađorđe" kada je na centaršut Alivodića igrač Partizana Marko Živković zatresao sopstvenu mrežu za konačnih 2:1.

Donji Srem - Voždovac : 3:0 (2:0)

Posle pobede nad Crvenom Zvezdom ekipa Voždovca doživela je na gostovanju ekipi Donjeg Srema pravi debakl izgubivši sa čak 3:0 od ekipe kome je ovo prvi trijumf u ovoj sezoni u JSL.

Najpre je Sinđić u 15.minutu doveo domaće u vođstvo da bi samo šest minuta kasnije Janković G. povisio rezultat na 2:0.Bio je ovo veliki šok za trenera Nenada Lalatovića i ekipu Voždovca.

U 23.minutu sledi novi šok za goste jer je Nikolić M. dobio drugi žuti karton i sudija mu je pokazao put u svlačionicu.

Probao je trener Voždovca da sa tri izmene u periodu od 60-73 minuta popravi stanje na terenu ali to mu to nije uspelo.Tačku na ovaj meč stavio je pozajmljeni igrač Partizana Aškovski postigavši pogodak u 79.minutu utakmice.

Javor ivanjica - Radnički Niš : 1:1 (0:0)

Strelci na ovom meču bili su kod ekipe Javora Sotirović u 74.minutu i Hadžibulić četiri minuta pre kraja utakmice za Nišlije.

Jagodina - Novi Pazar :1:0 (1:0)

Ovo je prema rečima trenera Jagodine bio najbitniji meč u ovom delu sezone za njih i uspeli su da ga dobiju zahvaljujući pogodku Lepovića u 15.minutu meča.

Gostima je poništen reklo bi se čist pogodak u zadnjem minutu utakmice kojim bi došli do željenog boda.

Napredak - Čukarički :  2:1 (0:0)

Bio je ovo duel dva nova Superligaša u ovoj sezoni u JSL.Ekipa Čukaričkog je do ovog kola bila neporažena uz skor od četiri pobede i dva remija.

Najzaslužniji za pobedu domaćina bili su Mirosavljević N. i Milošević B. koji su postigli golove u 59. i 77.minutu a sa ovim golom iskusni Mirosavljević izbija na "čelo" liste strelaca JSL sa pet pogodaka.

Jedini strelac za goste bio je Stojković F. u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.Napredak je meč završio sa deset igrača jer je u 90.minutu posle drugog žutog kartona isključen igrač Regan O.

Ofk Beograd - Rad
 : 1:0 (0:0)

Jasno je bilo svima da će se popularni Građevinari ove sezone grčevito boriti za opstanak u elitnom društvu JSL.Imali su gosti solidan rezultat u gradskom Derbiju sve do 87.minuta kada je igrač Ofk Beograda Planić zatresao mrežu gostiju.