18.08.2013 Miroslav Todorović

PLS: Metalac (GM) - Borac 0:1

U Gornjem Milanovcu u okviru premijernog kola PLS-e,domaći Metalac poražen je od komšija iz Čačka rezultatom 0-1.Nakon svega viđenog,čini se da je tim Borca odigrao zrelije i odgovornije,pa im zasluženo pripadaju vrlo važni bodovi.Da meč u gradu na Despotovici predstavlja pravi fudbalski praznik potvrdio je i broj gledalaca.Više od 3500 ljudi posmatralo je pomenuti duel.

Početak duela

Goste iz Čačka,tokom svih 90 minuta,bodrilo je stotinak najvernijih navijača,koji su imali razloga za zadovoljstvo.

Simpatizeri Borca

Odlučujući detalj susreta dogodio se u 9.minutu.Jeremić je „povukao“ napad „zebri“ na polovini Milanovčana,došao na dvadesetak metara od gola i topovskim udarcem poslao loptu iza leđa Đogatovića,pokraj leve stative!Sjajan pogodak za 0-1.Nije Borac promenio način igre ni posle prednosti.Strpljivo su čekali svoju šansu iz kontranapada.Sporan detalj,možda i jedini,dogodio se u 17.minutu.Boranijašević je prošao po desnoj strani,zatim uputio centaršut,koji rukom,unutar kaznenog prostora,zaustavlja defanzivac Metalca ali arbitar Stojilković pokazuje da se igra nastavi.Na isteku 19.minuta,prilika za Milanovčane.Dopuđ je pokušao glavom sa ivice peterca ali biva neprecizan.Pet minuta kasnije Đogatović sprečava Nikolića da udvostruči prednost gostiju.U finišu prvog dela,udarac je oprobao i Rašković.Tukao je sa distance u dobro postavljenog golmana domaćih.Kada je dat znak za start drugog dela očekivao se pritisak izabranika Slavenka Kuzeljevića ali se desilo suprotno.Bezidejni i demotivisani fudbaleri Metalca,nisu uspevali da naprave ozbiljniju akciju pred golom Petrića,pa je nakon petnaestak minuta igre u drugom poluvremenu bilo jasno da će bodovi otići u Čačak.

Detalj iz drugog poluvremena

Zahvaljujući raspoloženom Đogatoviću Čačani nisu slavili ubedljiviji trijumf.U par navrata Borac je bio u povoljnim situacijama ali „jedinica“ domaćih biva uspešniji od rezerviste Jevtovića u 75. i 88.minutu,kao i od Nikolića u 81.minutu.Može se reći da je Đogatović bio jedina svetla tačka u timu Metalca.Posle uvodnog poraza Milanovčanima ostaje vremena da izvuku pouke i u hodu isprave nedostatke,kako bi bili konkurentni u ispunjavanju zacrtanog cilja a to je svakako borba za superligaški status.Sa druge strane,Borac je napravio sjajan rezultat na startu i doneo „trojku“ sa teškog gostovanja,koja će svakako značiti pulenima Dejana Vukićevića sa aspekta samopouzdanja pred nastavak šampionata.

Radost igrača i navijača gostiju na kraju susreta

Priliku za popravni, Metalac će imati za sedam dana u Kraljevu, dok Borac u isto vreme dočekuje ekipu iz Borče.

Proleter 2 : 0 Teleoptik
Jedinstvo Putevi 3 : 1 Sloga (K)
Metalac (GM) 0 : 1 Borac
BSK Borča 1 : 2 Mladost (L)
Sindjelić 4 : 0 Dolina
Sloga (PM) 1 : 0 Smederevo
Inđija 1 : 1 Radnik
Bežanija 1 : 1 Timok