Streljaštvo: Luginets šampion Evrope

OSIJEK, 28. jul (Info centar).- Nazar Lugunets (Rusija) koji je na Univerzijadi pre dve sedmice osvojio zlato MK puškom trostav, uspeh je ponovi i na Prvenstvu Evrope u Osijeku. Slavio je u uzbudljivom finalu sa 452,3 kruga, srebro je pripalo Velirijanu Suveplanu (Francuska) sa 451,6 krugova, a bronza Belorusu Vitaliju Bubnoviču sa 441,6 krugova. Mali kuriozitet je da su u finalu bila tri takmičara iz iste zemlje. Gađala su tri Francuza, Suveplan, Graf i Daluan, što odavno nije viđeno na Prvenstvinma Evrope.

Srpski strelac Milenko Sebić je završio na 11. mestu sa 1.167 krugova (klečeći 388, ležeči 400, stojeći 379). Sebiću je za finale bio potreban razultat od 1.168 krugova jer je imao odličan broj strogih centara (73, drugi od svih učesnika). Poslednjim metkom bila bi mu dovoljna i devetka, „ubio“ je osmicu i ostao ispod crte. Nemanja Mirosavljev je bio 35. sa 1,156 krugova (391, 391, 374) a Stevan Pletikosić 46. u konkurenciji 64 strelca sa 1.152 kruga (386, 392, 374).

Srpski strelci su učešće završili sa dve medalje, obe bronzane. Ivana Maksimović je bila treća MK puškom trostav kao i ženska seniorska reprezentacija MK pištoljem (Arunović, Šekarić i Rašeta).