17.07.2013 Vinko Janković

"Sombor 2013": Amazon poplavio Gakovo, Peđa Pavin rešio finale seniora

Odigravanjem finalnih utakmica i borbi za treće mesto u obe starosne kategorije,spuštena je zavesa na letnji turnir u malom fudbalu "Sombor 2013"Poznata su imena ekipa pobednika , a dodelom nagrada najboljima , završena je ova tradicionalna letnja manifestacija u gradu zelenila. Finalna večer je počela utakmicom za treće mesto u konkurenciji veterana, u kojoj je ekipa RIGEL iz Apatina , rezultatom 4:2 savladala somborsku POLICIJU. Apatinci nisu imali većih problema da osvoje treću poziciju na turniru, jer je ekipu policajaca sustigao umor sa ranijih utakmica, i već u prvom poluvremenu je bilo 4:0 za Rigel. Golovima Vukše, Arsovića (2) i Kalocija, apatinci su brzo došli do visokog vođstva, a u nastavku su malo popustili, i golovima Mudrinića i Butinića, Policija je umanjila poraz.Finale u kategoriji veterana je proteklo u dobroj igri oba sastava koja su se borila za titulu najboljeg. Gakovčani su poveli golom R. Čanačije, ali je Šorgić iz slobodnog udarca izjednačio na 1:1 i to je bio rezultat prvog poluvremena. Igrači ekipe Amazon su u nastavku bili bolji i golovima Pavlovića i Benčića došli do pobede i titule najboljih u svojoj kategoriji. Pored ekipne nagrade, njihovi igrači su poneli i titule najboljih u kategoriji veterana sa ovoga turnira. Naime, Srđan Josić je najbolji golman, a Pero Pavlović je najbolji igrač na turniru veterana. Finalno veče , ekipe su odigrale u sastavima : AMAZON : Josić, Lančuški, Bojić, Šorgić, Đurđev,Obradović, Vuković, Benčić i Pavlović.Za poražene su igrali : GAKOVO : Višić, Mandić, Šćekić, D. Čanačija, M. Čanačija, M. Marković. Mil. Marković, Jović. U konkurenciji seniora, borba za treću poziciju na turniru, protekla je u dominaciji ekipe ALEKSA ŠANTIĆ, koja je deklasirala KALEKS TIM ŽUTE OSE sa rezultatom 6:1. Poluvreme je već dalo pobednika na ovome meču jer su šantićani golovima svog najboljeg igrača, i svakako najboljeg na turniru, Dimitrija CVIJETIĆA, koji je dao tri i Vulića jedan, vodili sa 4:0. U drugom delu su Sjeran,i S. Pejak dotukli ekipu žutih osa , a njihov igrač, Saša Petrović je svojim golom ublažio visok poraz.Osvajači trećeg mesta su igrali u sastavu : Čortan, N. i M. Tomić, braća Pejak, Sjeran, Miličić, Vulić, Cvijetić i Vrkić.i i njima je pored pehara pripala i novčana nagrada od 16.000,00 dinara Za poražene su igrali : Curnović, Bandobranski, Topalov, Petrović, Đorđević, Ribić i Kašiković. U finalnoj utakmici pred 350 gledalaca, ekipe DUKA TRADE i AQVA VINER su igrali jedan dobar meč , krajnje neizvestan u prvom delu susreta, iako je svojim prvim finalnim golom Peđa Pavin doneo prednost svome timu od 1:0. Nastavak je protekao u borbi oba sastava za dobar rezultat. Bilo je dobrih akcija, šuteva, odbrana Milosavljevića i Molnara, a prelomni trenutak se desio kada je strelac Pavin svojim drugim golom rešio dilemu pobednika. Pehar najbolje ekipe su podigli igrači : Molnar, A i S. Berić, Ožbolt, Pavin, Mijić, Leskovac i Benjak. Njima je pripala i nagrada organizatora u novčanom iznosu od 40. 000,00 dinara za osvojeno prvo mesto. Sumu od 25.000,00 dinara i pehar za drugo mesto uzeli su sledeći igrači : Milosavljević,Joka,Repić, Nikšić, Nađ, Vulin, Miljić i Curnić.: Finale, kao i sve druge utakmice na turniru sudili su , i dobro odradili taj deo posla , sudije Željko Jovišić i Darko Karačoni.

Na snimcima : Peđa Pavin iz ekipe Duka Trade ,dvostruki strelac finala seniora, zajednički snimak prve tri ekipe na turniru seniora i detalj sa utakmice finala u konkurenciji veterana.