Železničar se novom pobedom učvrstio na vrhu tabele

19.11.2017 juznevesti.com

Niški rukometaši zabeležili su sedmi trijumf zaredom, pošto su pobedili ekipu Šamota sa 27:26 u Aranđelovcu. Domaćin je deset sekundi pre kraja imao šut za remi, ali desno krilo Šamota nije bilo precizno.

Ipak, ne ide sve na ruku niškog kluba, pošto se u petom minutu utakmice povredio jedan od najboljih strelaca tima Miloš Padežanin, koji do kraja više nije ulazio u igru. Narednih dana biće poznata i ozbiljnost povrede.

Na početku meča bila je viđena izjednačena borba, ali su gosti nakon 2:2 napravili seriju 4:0. Domaćin je istu seriju uzvratio u drugoj polovini prvog poluvremena (11:11) i posle neizvesnog dela meča "Želja" je u poslednjem minutu prvog poluvremena obezbedio gol prednosti pred odmor (14:13).

Nije se Šamot predao, uspevao je da pređe u vođstvo, a poslednji put mu je to pošlo za rukom u 55. minutu (25:24). Usledila su dva gola Mirića i jedan Spasića za vođstvo Nišlija (27:25). Domaćin je imao šut za remi deset sekundi pre kraja, ali Živković nije bio precizan.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Mladen Krsmančić, ujedno i zvanično najbolji na meču, sa 8 postignutih golova; foto: Rukometni savez Srbije

Rukometaši Crvene zvezde remizirali su u Požarevcu, pa je ekipa iz Niša sa 15 bodova sama na vrhu tabele elitnog takmičenja. Crveno-beli imaju četiri boda manje, a slede Sloga i Obilić sa po 10 bodova. U narednom kolu “Želja” dočekuje Požarevac, jedini tim koji nije ostvario pobedu, a ima po četiri remija i poraza.

Železničar: Lazić, Mitić, Pavlović, Mađar, Padežanin 1, Krsmančić 8, Gemaljević, Petković 1, Zlatanović, Spasić 5, Jevtić 2, Mirić 5 (5), Milošević 1, Đukić 4, Vučković, Barjaktarević.

Šamot: Milićević, Ilić 4 (3), Ranković 2, Radosavljević, Praščević 3, Glišić 3, Bešir, Tomić, Pomić 5, Milinčić 4, Živković 4, Stojković 1, Mitrović, Đorđević.

Sedmerci: Šamot 3/4, Železničar 5/5