Podmlađeni trsteničani savladali neugodnu Slogu

23.08.2016 Dragan Ivanović

Ā

Pred oko 150 gledalaca na stadionu kraj Morave, fudbaleri Trstenika PPT na startu drugog dela prvenstva u Srpskoj ligi-Istok , sa podmlađenim timom, savladali ekipu Sloge iz Despotovca rezultatom 2:0. Početak susreta domaći su obeležili neefikasnom igrom i bojažljivoŔću da ih neugodni despotovčani ne iznenade, pa su se oslobodili tek u finiÅ”u prvog dela i u 29. minutu mladi Marko Ristić uspeo je sa desetak metara posle centarÅ”uta iskusnog Nenada Vasića, da savlada golmana gostiju Milanovića. Veliku Å”ansu imao je i Karović u 40. minutu ali je neprecizno Å”utirao glavom i lopta je zavrÅ”ila pored stative u gol autu.

U nastavku susreta despotovčani su imali viÅ”e od igre stvarali su Å”anse ali nisu ih iskoristili, na golu trsteničana stajao je sigurni Miodragović. Sjajnu priliku za pogodak imao je domaći igrač Radivojević koji je posle majstorije Nenada Vasića Å”utirao a golman gostiju inzvanredno odbranio i sačuvao svoju mrežu. Ipak u 90. minutu utakmice posle prodora mladog Županjca i dodavanja Nenad Vasić je svoju dobru igru krunisao pogodkom koji je označio i kraj susreta 2:0 i pobeda domaćina. Utakmicu je uspeÅ”no vodio glavni sudija Nemanja Mitrović iz Prokuplja, podelio je žute kartone Nenadu Vasiću i Karoviću kod domaćina i M.Stanojeviću i Milenoviću iz ekipe Sloge. Igrač utakmice bio je Marko Ristić iz Trstenika PPT.