Sremska liga: Prvi maj ā€“ Sloboda 4:0

11.03.2017 Živko Radivojević

Od, dugo najavljivanog, derbija ā€“ niÅ”ta! Na terenu je postojala samo jedna ekipa. Gostima iz Donjeg Tovarnika, koji nisu niÅ”ta veliko pokazali, ostalo je da izvuku pouke iz ovog poraza. Več posle dvadesetak minuta igre domaćin je imao ā€žopipljivuā€œ rezultatsku prednost od 2:0. Praktično, do kraja utakmice, Sloboda je stihijskim akcijama pokuÅ”avala da uradi neÅ”to viÅ”e, ali, bez uspeha!

Prvi maj je poveo golom RadiÅ”ića u 15. minutu, golom iz slobodnog udarca. Par minuta kasnije Andreata je poviso na 2:0. Prethodila je brza kontra doomaćina: Milojević Å”alje loptu u prazan prostor, gde je prihvata Andreata i rutinerski postiže gol. Jedan od najazapeženijih aktera utakmice, Milojević, nadmudrio je statičnu odbranu Slobode u 60. minuti. Konačno, ā€žtačku stavljaā€œ Kordolup u 80. minutu.

- Značajna pobeda za dalji tok takmičenja ā€“ izjavio je trener Prvog maja Miroslav BlanuÅ”a ā€“ Da li zbog prvog kola ili zbog opterećenja rezultatom, veći deo utakmice igrali smo pod grčom. Bez obzira na rezultat, mislim da možemo mnogo bolje. Iskren da budem, ono na čemu baziramo svoju igru smo mi sami, tako da svojim igračima nisam, pred ovu utakmicu, niÅ”ta posebno govorio. Trudimo se da forsiramo svoju igru, baÅ” onako kako je bilo u pripremnom periodu.

Strelci: 1:0 RadiÅ”ić u 15, 2:0 Andreata u 18, 3:0 Milojević u 60, 4:0 KordolupĀ u 80. Ruma -Ā IgraliÅ”teĀ Prvog maja. Gledalaca: 800. Sudija: Stevan Grbatinić. Pomoćnici: DuÅ”an Gutić i Nikola Torma. Delegat: Goran MilijaÅ”ević. Žuti kartoni: Čupeljić i Milojević (Prvi maj), Balaban i Knežević (Sloboda).

PRVI MAJ: Vidanović, Milanović, Mitrović, Novaković, Kordolup, Krstić, Milojević (od 69. Babić), RadiÅ”ić, Lukić, Čupeljić (od 80. Jež), Andreata (od 80. Vukmanović.

SLOBODA: Veljović, Z. Miličević, MiljuÅ” (od 46. AŔćerić), Ljubojević, PeriÅ”ić, Knežević, Trbović (od 35. Vesić), Simović, G. Miličević (od 68. Obradović), Balaban, Mrkajić.