BSK Borča
Sloga (PM)

Bod iz Kruševca

17.04.2016 fkindjija.com

Prvi deo utakmice je protekao u velikoj dominaciji na terenu lidera na tabeli Prve lige Srbije tima Napretka. Ređale su se povoljne prilike za domaćina, a najčešći pokušaju da se ugrozi golman Stanivuković su stizali od najboljeg strelca domaćina Beljića. U tim trenucima je gost retko prelazio na polovinu domaćina, a sa druge strane se odbrana povijala pred naletima "čarapana".

Drugo poluvreme je donelo ofanzivniju igru gostiju. Kapiten tima i dojučerašnji igrač domaćina Srđan Dimitrov je bio najopasniji igrač po gol Petrovića. Dva puta je Dimitrov gađao okvir gola domaćina a u jednom navratu je i u poslednjem trenutku sprečen da goste dovede u vođstvo.

Napredak je i u drugom poluvremenu bio agresivan u napadu, a u vođstvo ga je doveo štoper Miladinović u 64.minutu. Sjajan slobodan udarac ovog igrača sa oko 30 metara od gola Stanivukovića, gol za TV špice, a Stanivuković je bio nemoćan, 1: 0.

Nije se dugo čekalo na drugi gol na utakmici. Bio je to izjednačujući gol Vice. Odličan prodor Vice po desnoj strani napada, po ulasku u kazneni prostor domaćina odlučio se na šut i pogodio je mrežu domaćina, 1: 1.

Za Inđiju je to bio vrlo važan bod u borbi da što više odmakne od ekipa koje se bore za opstanak. Sa druge strane domaćin je samo još više učvrstio svoju lidersku poziciju na tabeli.

Kruševac. Gradski stadion, gledalaca oko 2.000. Sudija: Lazar Tripković iz Kraljeva, pomoćnici: Milan Pešović iz Kraljeva i Žarko Obradović iz Valjeva. Četvrti sudija: Dragan Čočović iz Raške. Delegat: Ivan Hadži-Đorđević iz Niša. Strelci: Miladinović 64' - Napredak i Vico 78' - Inđija. Žuti kartoni: Jović, Simunović, Jovanović, Vico - Inđija.

Napredak - Inđija 1: 1 (0: 0)

Napredak: Petrović, Zonjić, Miladinović, Frimpong, Projić, Gobeljić, Markoski (Ivelja 57'), Vulić (Vulić 72'), Beljić (K), Ndiaje, Damnjanović (Majdavec 78').

Inđija: Stanivuković, Kostić, Vico, Bosančić, Jović, Simunović (Nikolić 80'), Todić, Jovanović, Dimitrov (K), Vujasin (Srbijanac 72'), Knežević (Đokić 64').