Sport's World
Crvenka

Dunav bolji od Velike Kikinde

18.12.2011 Z.Vezmar

Košarkaši Dunava ostvarili su vrlo važnu pobedu u duelu sa Velikom Kikindom, direktnim konkurentom za plasman na tabeli. Iako su domaći košarkaši u jednom momentu imali i 24 poena prednosti, rezultat na kraju je bio 87:83 za Dunav, po četvrtinama 30:21, 18:21, 23:10, 16:31. Odlično su igrači Dunava otvorili utakmicu i nametnuli svoju igru ali su u poslednjih pet minuta prvog poluvremena dozvolili gostima da se potpuno vrate u meč. U trećoj četvrtini košarkaši Dunava odigrali su odlično i napravili veliku prednost ali su neozbiljnom igrom u poslednjoj deonici dozvolili gostima iz Kikinde da u potpunosti ublaže poraz.

U poslednjem kolu prvog dela prvenstva Dunav gostuje u Bačkoj Topoli i imaće priliku da pobedom pretekne Topolu i popne se jednu poziciju više na tabeli.