Morava 1918 remizirala u Jagodini, uz žal za pobedom

Radost Ćupričana posle utakmice u Jagodini; foto trener Dejan Popović

Ā

Ā

U fudbalu postoji priča da je bod u gostima kao kuća. Možda to važi za neke druge utakmice, ali ne i za gostovanje Morave 1918 iz Ćuprije u komÅ”ijskom derbiju u Jagodini. Popularni ā€žcrevariā€œ imaju miÅ”ljenje da su izgubili dva boda na stadionu pod Đurđevim brdom.

Utakmica je prevaziÅ”la srpskoligaÅ”ki rang, oba tima su pokazala visok kvalitet. Å to se tiče Morave, kružile su priče da pobeda u prvom kolu od 5:0 nad OFK Brzim Brodom nije merilo, ali posle gostovanja u Jagodini takvi komentari padaju u vodu. Gosti su uspeli sa visokim presingom da iznenade favorizovanog domaćina, uz dve Å”anse u prvom poluvremenu, a na odmor se otiÅ”lo bez golova u mrežama.

Izjednačena igra u drugom poluvremenu, sve do 78. minuta i odlične akcije Čakića po levoj strani, golman domaćih odbio je loptu, natrčao je Stojanović i postiže gol za Moravu 1918, krenulo je slavlje, ali pomoćni sudija je pokazao na ofsajd. Ćupričani nisu stigli da shvate zaÅ”to je poniÅ”ten pogodak, a posle nekoliko minuta na drugoj strani terena povela je GFK Jagodina preko rezerviste Maljukana. Bilo je primetno razočarenje u redovima pristalica gostiju, ali su igrači nastavili sa odličnom partijom i pokazali da se utakmica igra do kraja. Čakić je sjajnim volej udarcem postigao evrogol i doneo bod Ćupričanima.

Igrači, stručni Å”tab i uprava Morave 1918 istakli su lepo gostoprimstvo na koje su naiÅ”li u Jagodini, utakmica je imala svoje žestoke startove, ali u granicama sportskog duha. Ćupričani su sa četiri boda iz dva kola u vrhu tabele i u odličnoj atmosferi čekaju utakmicu na svom stadionu protiv Timoka 1919 iz Zaječara.

GFK JAGODINA - MORAVA 1918 1:1 (0:0)

STRELCI: Maljukan u 83. za GFK Jagodinu, Čakić u 87. minutu za Moravu 1918. STADION: Gradski u Jagodini. GLEDALACA: 500. SUDIJA: Jovan Bojičić. POMOĆNICI: Predrag Hristov i Jovan Gajić (svi iz NiÅ”a). ŽUTI KARTONI: Vrbljanac, Ignić, Ranđelov (GFK Jagodina), Polovina, D. Stanković, M. Stanković, Radosavljević, Simić, M. Todorović (Morava 1918).

GFK JAGODINA: Jevtić, DuÅ”anić (od 46. Živković), Nikolić (od 60. Dimitrijević), Ignić, Jorgovanović (od 86. Jovanović), Stefanović, Ivanić (od 72. Bajić), Ranđelov, Janjatović, Marinković, Vrbljanac (od 60. Maljukan).

MORAVA 1918: Simić, Polovina (od 85. Brunčević), Ristić, A. Todorović (od 72. Šapić), M. Todorović, Čupić (od 85. Alempijević), Ilić (od 65. Čakić), Stojanović, Radosavljević, M. Stanković, D. Stanković.