OFK Napredak 1929
Car Konstantin
Bukovik
Brzi Brod se "nasukao" kraj Morave

U Ćupriji se ponovo igra srpskoligaÅ”ki fudbal i na premijeri momci trenera Popovića su demonstrirali spremnost da se ravnopravno nose sa rivalima, a ceh je platio nejaki povratnik Brzi Brod, koji je razočarao slabim izdanjem. Sedam igrača Morave 1918 prvi put su zaigrali jednu srpskoligaÅ”ku utakmicu. Opterećeni važnoŔću susreta igrači u crveno-belim dresovima su odigrali u grču i pod velikim pritiskom, tako da je u mreži StoÅ”ića u prvom poluvremenu zavrÅ”io Å”ut Jolića. Na isteku pola sata igre, domaćin je izaÅ”ao visoko i presingom naterao goste da pogreÅ”e, tačnije golman je kiksnuo za olakÅ”anje domaćih.

Ā

U razmaku od 58. do 78. minuta StoÅ”ić je tri puta vadio loptu iz mreže i to je bio uvod u ubedljiv poraz. Kod drugog gola dijagonalom je uposlen Stojanović, koji lako reÅ”ava situaciju ā€œjedan na jedanā€. Lepu akciju Å apića po levoj strani, pratio je Ilić i povratnu loptu sa peterca sproveo u mrežu. Osam minuta kasnije na semaforu je bilo 4:0. CentarÅ”ut sa leve strane raspoloženog Stojanovića pratio je D. Stankovića, prihvatio loptu i sa pet metara poslao u mrežu. Tačku na goleadu u Ćupriji stavio je u 88. minutu drugim golom Stojanović, najbolji pojedinac susreta. Akcija je dosta podsećala prilikom postizanja trećeg pogotka, Ilić je prodro po desnoj strani terena, poslao upotrebljiv centarÅ”ut, a Stojanoviću nije bilo teÅ”ko da pogodi nebranjeni deo protivničkog gola.

MORAVA 1918 ā€“ OFK BRZI BROD 5:0 (1:0)

Gradski stadion u Ćupriji. Gledalaca oko Glavni sudija: Nemanja Arsić. Pomoćne sudije: Nikola Petrović, Časlav Ivanović. Strelci: 1:0 V. Jolić 31, 2:0 Stojanović 58, 3:0 Ilić 70, 4:0 D. Stanković 78, 5:0 Stojanović 88. min. Žuti kartoni: Aleksić (OFK Brzi brod)

MORAVA 1918: Simić, Polovina (Alempijević), Ristić, Todorović (Čakić), Čupić, Brunčević (Ilić), Stojanović, Radosavljević, M. Stanković, Jolić (Šapić), D. Stanković.

OFK BRZI BROD: V. StoÅ”ić, Petrović (Filipović), Marković (Cvetanović), P. Janković (Veličković), PeÅ”ić, Kostić (Smiljković), U. StoÅ”ić, Šćekić (V. Janković), Aleksić, ToÅ”ić, Krstić.