Brodoremont
Lužnica
Branik
Novi "het-trik" Rastka Nikolića za titulu jesenjeg prvaka

U poslednjem ovogodiÅ”njem meču pred svojom publikom a predposlednjem u jesenjem delu sezone u Zoni "Istok", fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 ubedljivo su savladali Rtanj iz Boljevca rezultatom 3:0. Dva bivÅ”a srpskoligaÅ”a ā€žbeli labudoviā€œ sa Timoka i ā€žsivi sokoloviā€œ sa Rtnja nisu igrali u kompletnim sastavima, ali to nije smetalo razigranim Zaječarcima, da kolo pre kraja prvog dela prvenstva prezime na prvom mestu na tabeli i da na svoj konto upiÅ”u joÅ” jednu radost za miran zimski san i leprÅ”avo proleće na putu ka ekspresnom povratku na srpskoligaÅ”koj sceni.

Ā

U zimskoj pauzi u prijateljskoj utakmici, Boljevčani su pod Kraljevicom pobedili Timokovce rezultatom 0:2, Å”to ih je okuražilo pred ovaj susret, pa su se ovoga puta opustili i umesto (ne)očekivane pobede doživeli su očekivan poraz, od jačeg i kvalitetnijeg rivala u plavo belim dresovima. Zaječarci su od početka susreta bili bolji tim, stalno su napadali a u 23. minutu mlađani goldeter Rastko Nikolić je posle jedne lepe i uigrane akcije, iz prve Å”utirao i pogodio mrežu gostiju za vođstvo od 1:0 Å”to je bio i krajnji rezultat u prvom poluvremenu.

Na 2:0 povisio je isti igrač na samom startu drugog dela utakmice, posle greÅ”ke u odbrani boljevčana. Nakon gužve u Å”esnaestercu i odbijene lopte od noge levog beka gostiju Marjana Buzeja, Rastku Nikoliću nije bilo teÅ”ko da sa pet metara volej udarcem savlada golmana Nikoli Trailovića.

Konačan rezultat postavio je takođe Rastko Nikolić u 85. minutu igre kome je ovo drugi "het-trik" u ovoj polusezoni. Sa trinaest postignutih pogodaka na deset odigranih utakmica prvi strelac zaječaraca je trenutno i prvi strelac Zone ā€žIstokā€œ. Za petama mu je Stefan Todorović iz ekipe Tanasko Rajić koji je postigao jedan gol manje.

Imao je plavokosi napadač joÅ” dve lepe prilike za ā€žpetarduā€œ, ali se istakao iskusni golman Nikola Trailović, uhvativÅ”i loptu koja je iÅ”la u sam gornji ugao. I gosti su imali jednu zrelu priliku ali je nisu iskoristil, zahvaljujući odličnoj intervenciji golmana Lazara Dubljevića koji sve bolje brani i pokazalo se da je prava zamena za povređenog kapitena Aleksandra Jovanovića.

TIMOK 1919 - RTANj 3:0 (1:0)

ZAJEČAR:Ā Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 150. Sudija: Srđan Anđeloković (Bor), pomoćnici Aleksandar Matejić (NiÅ”) i Janko Cvejić (Knjaževac). Strelac: Rastko Nikolić u 23, 48, 85. minutu. Žuti žartoni: DuÅ”an Milosavljević (Timok 1919), MiloÅ” Lazarević (Rtanj).

TIMOK 1919:Ā Dubljević, Cvetković, Bogojević, U. Nikolić, R. Nikolić, Vanić, Antunović (Zdravković), Stojadinović, Ilić, Trukić (Ristić), Milosavljević (Stanojević)
RTANj:Ā N. Trailović, Žurkić (Vučković), Buzej, Petrović, Stanković, O. Trailović, Božinović, Morina, Lazarević (Matić), Dujkić, Jovkić.