Brodoremont
Lužnica
Branik
Pobeda Timoka 1919 u derbiju kola i prikupljeno oko 100.000 dinara u humanitarne svrhe

Prelepo pododne u Zaječaru izmamilo je oko 500 ljubitelja fudbala da isprate derbi meč 8. kola zone ā€žIstokā€œ između domaćeg Timoka 1919 i gostiju iz komÅ”ijskog Bora. Motiv viÅ”e bila je i činjenica da je meč starih rivala imao i humanitarni karakter. Naime na ulazu na tribine postavljena je kutija za sakupljanje priloga za operaciju Nenada Ćirića Ćire kome je potrebno 13.000 evra kako bi 26. oktobra otputovao na operaciju u Rusiju. Osim humanih zaječaraca na tribinama je bilo i puno navijača iz obližnjeg Bora tako da je sakupljeno oko 100.000 dinara Å”to je za svaku pohvalu.

Ā

Timok 1919 je u prvih 45 minuta, ako izuzmemo početno ispitivanje snaga, bio napadački orjentisan. Igralo se viÅ”e na polovini protivnika, ali bez konkretnog reÅ”enja u napadu. Jedinu priliku je imao brzonogi DuÅ”an Milosavljević u 43. minuta koji je iz okreta sa 16 metara Å”utirao oÅ”tro pod prečku ali je mladi golman Nemanja Jakovljević odličnom paradiom sačuvao svoju mrežu.

Nakon odmora prvu pravu priliku zaječarci su pretvorili u gol. U 50. minutu nakon odbijen lopte Nikola Trukić je asistirao do kapitena UroÅ”a Nikolića koji je bio sam ispred golmana gostiju i nije mu bilo teÅ”ko da zatrese mrežu borana za vođstvo od 1:0. Gosti su vrÅ”ili pritisak na pomoćnog sudiju jer su smatrali da je Nikolić bio u ofsajdu ali nisu uspeli da utiču na promenu odluke. Najnervozniji je bio Damir Ramadani koji je nakon prvog žutog kartona odmah zadario i drugi tako da su gosti do kraja utakmice igrali sa igračem manje.

Od tog trenutka ljubitelji fudbala u Zaječaru mogli su da vide jednu otvorenu igru sa puno Å”ansi na obe strane. U 67. minutu LjubiÅ”a KarabaÅ”ević je iznenda izaÅ”ao sam ispred gola golmana Timoka ali nije bio najprecizniji. Tri minuta kasnije Andrija Milićević je mogao da izjednači rezultat ali takođe je bio neprecizan. Poslednjih petnaestak minuta zaječaci su preuzeli potpunu inicijativu i sa igračem viÅ”e stegli su obruč oko gola gostiju ali nisu uspeli da postignu joÅ” oji pogodak. Da nisu promaÅ”ili zicere Nenad Stamenković, Luka Stojadinović, UroÅ” Nikolić i Aleksandar Ilić 2005 mogao je Timok 1919 i do ubedljivije pobede.

TIMOK 1919 - BOR 1:0 (0:0)

ZAJEČAR:Ā Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 500. Glavni sudija Bratislav Jović (NiÅ”), pomoćnici: Stefan Kalezić (Paraćin) i Nikola Stojanović (Ćuprija). Strelac: UroÅ” Nikolić u 50. minutu. Žuti kartoni: Marko Cvetković, Nikola Trukić, Aleksandar Ilić 2003, Nikola Vanić (Timok 1919), Damir Ramadani, Nikola Nikolić, Andrija Milićević i LjubiÅ”a KarabaÅ”ević (Bor). Crveni karton: Damir Ramadani (Bor).

TIMOK 1919:Ā GliÅ”in, Cvetković, Bogojević, Nikolić, Vanić, Antunović, Stamenković (A. Ilić 2005), Stojadinović, A Ilić 2003 (Ranđelović), Trukić (Ristić), Milosavljević.
BOR:Ā Jakovljević, Bogdanović, Jović (Pavlović), Petrović, KarabaÅ”ević (Đorđević), Dimitrijević, Milićević (Dimitrijević), Nikolić, Ramadani, Pavlović, Kolarević.