Hercegovac
Gradištanci vezali drugi poraz zaredom
25.03.2024 V. Jankov

Bojan Đekić strelac jedinog gola za Vojvodinu - foto: FK Vojvodina

Gosti iz Bajmoka su od prvog sudijskog zvižduka dali do znanja da su došli u Bačko Gradište po ceo plen i odneli su ga rezultatom 3:1. Luka Lebović je već u osmom minutu pravovremeno reagovao na centaršut Kujundžića i bilo je to 0:1. Posle pola sata igre mlađani Mladen Petrović je udvostručio vođstvo gostiju i  sa tim rezultato se otišlo na odmor.

Tračak nade ulio je Bojan Đekić, kada je u 65. minutu postigao gol, ali neubedljivi napadači domaćina do kraja nisu uspeli da repriziraju njegovo delo. Na nesreću Gradištanaca, jeste Luka Lebović u nadoknadi vremena postigao još jedan gol za konačnih 1:3.

Vojvodina - Radnički 1905 1:3  (0:2)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Jovica Desnica (Apatin). Strelci: Đekić u 65. minutu za Vojvodinu, a L. Lebović u 8. i 93. i Petrović u 32. minutu za Radnički 1905. Žuti kartoni: Janković, V. Novaković i Dabižljević (Vojvodina), a L. Lebović, Babić i F. Tosenberger (Radnički 1905).

Vojvodina: Šovljanski, Ilić (od 46. Erdeljan), Korać, Đekić, Lojović (od 76. Kopre), Jović, Janković, Radosavljević, V. Novaković (od 68. Kiš), Dabižljević, Božović.

Radnički 1905: S. Lebović, Z. Maravić (od 57. F. Tosenberger), D. Tosenberger (od 92. U. Maravić), Kujundžić, Miletić, Stojanović, L. Lebocić, Babić (od 72. Samac), Ljubojčić, Petrović (od 72. Mitić), Marinković.