Vojvodina
Bez pobedničkog het-trika protiv Obilića
11.09.2023 V. Jankov

Već tri utakmice zaredom Gradištanci se ne raduju pobedi - foto: V. Jankov

Posle dve uzastopne pobede protiv Obilića iz Zmajeva, u poslednjem kolu minule sezone u Zmajevu  i na turniru „Trofej Bačkog Gradišta“ krajem jula, Vojvodina iz Bačkog Gradišta je u nedelju na svom terenu izbgubila rezultatom 1:3 (0:2). Tako se još jedanput otvrdilo staro sportsko pravilo da je teško jednu ekipu u kratkom vremenskom roku više puta pobediti i nije ostvaren željeni pobednički het – trik.

Gosti su bolje otvorili utakmici i golom Miroslava Živojnova već u prvom minutu poveli sa 1:0, a u 11. je Miloš Marković duplirao vođstvo isa0:2 seotišlo naodmor. Isti igrač je postigao u 72. minutu svoj drugi gol zakonačnih 1:3, pošto je u međuvremenu Velibor Novakoviću 52. minutu bio strelac sa Vojvodinu.

Bačko Gradište: Igralište u sc „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Mate Nešić (Subotica). Strelci: V. Novaković u 52. za Vojvodinu, a Živojnov u 1. i Marković u 11. i 72. minutu za Obilić. Žuti karton: Janković (Vojvodina).

Vojvodina: Šmit, Ilić, Marković, Radosavljvić (od 46. V. Novaković), Selić,  Jović,  Božičić, Kiš (od 46. N. Novaković), Janković, Sikimić, Kopre (od 46. Korać).

Obilić: Vučetić, Šmit, M. Kobilarov, Krstić, N. Kobilarov, Jušković (od 79. Becić), Marković (od 79. Kovžan), Uzelac (od 77. Lazić), Kecman (od 46. Aleksić), Živojnov, Popović (od 77. Pilipović).