Radnički (NB)
Jedinstvo (Ub)
Metalac
Grafičar u smiraj meča srušio GAT

Davljenik iz Novog Sada je slamku spasa danas potražio iza juga Marakane. Zvezdini klinci su bili dobro našpanovani i prihvatili su izazov, pa je utakmica bila veoma dopadljiva za gledanje.

Počelo je spektakularno, nakon odigrane 61. sekunde gosti iz Novog Sada stižu do prednosti. Vukadinović je centrirao sa desnog krila, a Šušnjar bio dominantan u skoku i zatresao mrežu. Veoma brzo Grafičar stiže do egala, posle duplog pasa sa Babakarom strelac za ljubičaste bio je sve bolji Ćurić u 8. minutu.

Nakon furioznog starta obe ekipe su povukle ručnu i igraju puno opreznije. Jedino vredno pažnje je snažan šut Mitoševića sa petnaestak metara u 44. minutu, kada je već savladanog Vraneša spasao Vukičević poturivši telo i zaštitivši gol Grafosa.

Ljubičasti u nastavku imaju više od igre, u 56. minutu Ćurić i Spasojević su na ivici kaznenog prostora odigrali dupli pas, ali je ovaj potonji bio zamalo neprecizan poslavši loptu tik pored stative. Četiri minuta kasnije uzvraćaju gosti, ovaj put Đuričin nije dobro namestio nišanske sprave.

Lepe akcije su danas viđene od strane momaka iz domaćeg tima, u 73. minutu su Spasojević i Ćurić izigrali domaću odbranu, ali strelac gola za ljubičaste ovaj put pogađa samo prečku. Potom je u 82. minutu veoma dobar šut Petrovića sa dvadesetak metara završio na gornjoj mreži gola Novosađana. Dobra igra mladih Grafosa nije krunisana golom ni ovog puta, kao ni u prvom minutu nadoknade kada je Živković izašao kao pobednik protiv Ćurića u situaciji jedan na jedan.

Grafičar je ipak na kraju nagrađen za bolju igru, a strelac pobedonosnog pogotka bio je junak utakmice Marko Ćurić na isteku petog, poslednjeg, minuta nadoknade vremena, šutem sa 13-14 metara. Za pohvalu je takođe i podatak da igrači nisu dobili nijedan žuti karton iako je utakmica bila aktivna čitavo vreme. U sredu je na programu vanredno 28. kolo kada će Grafičar gostovati u vetrovitom Vršcu, dok Mladost GAT u naselju Satelit dočekuje lidera sa Karaburme.

GRAFIČAR - MLADOST GAT 2:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 350. GL.SUDIJA: Borisavljević Ljubiša. POM.SUDIJE: Savić Nebojša i Nedeljković Milan. STRELCI: Ćurić 8. i 90+5.min (Grafičar), Šušnjar 2.min (Mladost GAT).

GRAFIČAR: Vraneš, Matić, Spasojević (Maksimović), Babakar (Petrović), Vasiljević, Ćurić, Jovanović, Vukičević, Ogbu (Stojanović), Radojević, Ajdar (Mladenović).

MLADOST GAT: Živković, Drobnjak, Vukadinović (Živković), Jokić (Popović), Kokanović (Babić), Tanasin, Mitošević, Šušnjar, Vidović (Jezdović), Čečarić (Đuričin), Dubačkić.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije RFK Grafičar Mladost GAT