Javor Matis
Čukarički golom debitanta Cvetkovića posvojio bod u Pančevu
04.09.2023 FK Čukarički

Čukarički golom debitanta Cvetkovića posvojio bod u Pančevu--

U vrlo zanimljivom meču u Pančevu Železničar i Čukarički su odigrali nerešeno – 2:2. Obema ekipama pripalo je po poluvreme, domaći su stekli dva gola viška kad su pogađali Đorđević i Romanić. Uzvratili su Brđani preko dvojice najmlađih na terenu, Miladinović je vratio nadu, a debitant Cvetković je golom u 81. minutu obezbedio bod Brđanima.

Odigrao je Čukarički izuzetno loše prvo poluvreme, iako je imao terensku inicijativu i loptu u nogama, bili su Brđani gotovo bez ozbiljnijeg pokušaja ka golu Živkovića. Na drugoj strani, Železničar je koristio sve što mu je Čukarički poklanjao. Najpre, posle odličnog prodora Lakićevića i odličnog ubacivanja bivši igrač Brđana Đorđević lako je savladao Samurovića u 30. minutu – 1:0. Pet minuta kasnije, posle velike greške Drezgića, Romanić je sjajno odreagovao i preciznim udarcem duplirao je prednost – 2:0.

Načinio je nekoliko izmena u nastavku meča Igor Matić i to je dalo rezultata. Posle samo tri minuta drugog poluvremena belo-crni su se vratili u igru, akciju je započeo Ovusu, Stevanović je potom pronašao Miladinovića, koji je primio loptu i u maniru daleko iskusnijih igrača pogodio je mrežu domaćina sa osam metara – 2:1. Imao je potom na ovom meču rezervista Luka Stojanović dve odlične prilike, ali je oba puta iz izglednih situacija šutirao preko gola Železničara.

Ipak, u 82. minutu veliku radost Čukaričkom doneo je debitant Mihajlo Cvetković, momak rođen 2007. godine. Posle centaršuta Tošića momak koji je prošle sezone bio zlatna kopačka Evrope u kadetskoj konkurenciji odlično je reagovao i doneo izjednačenje – 2:2. Ispostavilo se da je to bilo poslednje uzbuđenje na meču.

Železničar – Čukarički 2:2 (2:0)

Strelci: 1:0 – Đorđević u 30, 2:0 – Romanić u 35, 2:1 – Miladinović u 48, 2:2 – Cvetković u 82. minutu. Stadion: „Mladost“ u Pančevu. Gledalaca: 700. Sudija: Ivan Stamenković. Pomoćnici: Miloje Milićević i Stefan Vojnić. Žuti kartoni: Subotić, Cvetković (Čukarički).

ŽELEZNIČAR: Živković, Grgić, Hajdin, Jovanović, Kovačević (od 73. Kovačević), Lakićević, Pantelić, Pavlov, Romanić (od 90+1. Petrović), V. Stanković, Đorđević.

ČUKARIČKI: Samurović, Stevanović, Drezgić, Subotić, Tošić, Docić, Sisoko (od 46. Ovusu), Nikčević (od 62. Stanković), Miladinović, Adžić (od 62. Cvetković), Endijae (od 71. Endijae).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Železničar Čukarički