Voždovac
Čukarički
IMT
Zvezdini omladinci deklasirali Brodarac

Sudar dve ugledne škole fudbala na otvaranju sezone u Omladinskoj ligi, ujedno je i duel dva bivša šampiona. Počelo je uzbudljivo, Zvezda je posle samo stotinak sekundi stigla do vođstva, a strelac je bio Cvetković na asistenciju Vukojevića.

Igra se rasplamsala, obe ekipe igraju lep fudbal i stvaraju prilike, a najbolju za goste nije iskoristio Bojović u 9. minutu. Igrao se 21. minut kada je golman gostiju u svom kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Krivokapića i to je penal za Zvezdu. Lopti je prišao Vukojević, njegov nonšalantan šut je pročitao Stevanović i odbranio. Vukojević se iskupio u 38. minutu kada je na centaršut Ostojića lepo odreagovao i loptu glavom sa 5 metara smestio iza leđa golmana Brodarca. Dva gola prednosti, uz nerealizovan penal,  lepa su zaliha pred drugo poluvreme.

Brodac se probudio u nastavku i u 49. minutu smanjio zaostatak. Prvo je Perišić sa ivice šesnaesterca snažno šutirao, Marinković je na kratko odbio loptu, na nju je natrčao Bogdanović i smestio u mrežu. U 55. minutu još jedan penal za domaće, ovaj put ga je skrivio Ilijev oborivši Cvetkovića. Uspešan sa bele tačke bio je Markočević.

Nedugo zatim već je 4:1, Vukojević je postigao svoj drugi gol na utakmici u 58. minutu. Zvezdini momci pokazuju mnogo zreliju igru i pored četiri postignuta gola propuštaju još prilika da dotuku rivala, a najizgledniju je imao Vidojević u 69. minutu. Zvezda između 72. i 73. minuta postiže još dva pogotka, a strelci su bilu Bubanj i Cvetković.

Igra se živo sa puno dešavanja u 75. minutu je dosuđen kazneni udarac i za goste posle prekršaja nad Perišićem, ali je Marinković uhvatio "živu" loptu izvođaču Bojoviću. Do kraja susreta gol je postigao i rezervista Avdić u 84. minutu posle lepog prodora i postavio konačnih 7:1.

Tako je debi Nenada Milijaša na klupi omladinaca Crvene Zvezde bio više nego uspešan. Crveno-beli će u nastavku sezone, u 2. kolu, biti gosti na popularnom "krovu" vršnjacima iz Voždovca, dok Brodarac dočekuje novajliju sa Uba, ekipu Jedinstva.

CRVENA ZVEZDA - BRODARAC 7:1 (2:0)

STADION: Rajko Mitić - sever prirodna trava. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Raščanin Aleksa i Galić Branko. STRELCI: Cvetković 2. i 73, Vukojević 38. i 58, Markočević 56. (k.u.), Bubanj 72. i Avdić 84.min (Crvena Zvezda), Bogdanović 49.min (Brodarac). ŽUTI KARTON: Ilić (Crvena Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Ostojić, Stojsavljević (Avdić), Milosavljević, Ilić (Vidojević), Markočević (Bubanj), Vukojević (Tegeltija), Cvetković, Vasilić (Miranović), Lečić, Krivokapić.

BRODARAC: Stevanovic, Ilijev (Petrović), Milivojević, Janković, Đokić, S.Knežević (Tričković), Bertoloti (Perišić), Bojović, Bogdanović, Ilić (Bradić), Milosavljević (K.Knežević).