Morava 1918
Levač
Župska jesen u bojama Vinogradara

Detalj sa današnje utakmice - foto: Žarko Arsić

U župskom derbiju Vinogradar je dočekao ekipu Župe. Bolje su gosti otvorili utakmicui bili nadmoćniji tokom prvog poluvremena. Već u 8. minutu Ćirić je imao šansu jedan na jedan sa golmanom Vinogradara ali je iskusni Radulac pročitao njegov šut i odlično sačuvao svoju mrežu. U 30. minutu Maksić je zamlo zakasnio na centaršut Kneževića. Gosti su protesvovali u 39. minutu kada je drugi pomoćnik signalizirao nedozvoljenu poziciju Ivanovića ali sudija je bio u pravu. Čini se da je sudija Drašković oštetio i domaću ekipu kada je Zdravković oboren u šesnestercu gostiju, kao i nekoliko oštrijih startova Ćirkovića kada je morao da mu dodeli javnu opomenu. Pred sam kraj poluvremena Knežević je propustio odličnu šansu jedan na jedan sa golmanom Markovićem.

U drugom poluvremenu ponovo gosti prete u 49. minutu Blagojević odlično izvodi slobodan udarac i pogađa za vođstvo gostiju 0:1. Gašić je u 56. minutu ozbiljno namučio Markovića kada posle centaršuta Lisinca šutira glavom a ovaj brani. Samo dva minuta kasnije Radulac izvodi slobodan udarac ali pogađa živi zid. Domaćin uspeva da stigne do izjednnjačenja u 76. minutu kada Kovačević biva oboren u šesnestercu gostiju a sudija Drašković bez razmišljanja pokazuje na belu tačku. Čini se da je Kovačević nadmudro sudiju Draškovića, siguran je bio Maksić sa jedanest metara. Domaćin nošen podrškom navijača uspeva do kraja meča da preokrene rezultat u svoju korist. U 82. minutu Maksić izvodi korner a visoki Gašić se samo poklonio i pogodio glavom gol Marovića za 2:1, za pobedu  domaće ekipe. Utakmica će ostati upamćena po tomo što su jedan protiv drugog igrali braća Lisinac Vladimir za domaću ekipu Vinogradara i Vojkan za gostujuću ekipu Župe.

Vinogradar - Župa 2:1 (0:0)

Zleginje-Stadion Vinogradara. Gledalaca: 400. Sudija: Nikola Drašković (Kruševac)6. Strelci: Maksić u 76. minutu (iz penala), Gašić u 82. minutu za Vinogradar, Bloagojević u 49. minutu za Župu. Žuti  kartoni : Čukuranović, D. Nikolić, Kovačević (Vinogradar), Cvetić, Stepić, I Blagojević (Župa). Igrač utakmice: Maksić.

Vinogradar: Radulac 7, L.Stepić 7, Gašić 8, Čukuranović 7, D. Nikolić 7, Knežević 7, Maksić 7 (Gajić-), I.Nikolić 7 (Zečević-) , Vla.Lisinac 7, Zdravković 7 (Petković-), Kovačević 6,5.

Župa: Marković 7, Cvetić 7, Zdravić 7 (Bašić-), Stepić 7, L.Kovačević 7, Aleksić 6,5 (Radovanović-), I. Blagojević 7 (Milošević-), Voj.Lisinac 7, Ivanović 7,5, Ćirić 7, Vuletić 7.