Tekstilac
Vojvodina 1928
Mladost
Komšijski derbi bez pobednika pred prepunim tribinama kraj "Skrobare"

Ne pamti se da je Stadion kraj "Skrobare" bio ovako pun kao danas na komšijskom derbiju između Radničkog i Naftagasa iz Elemira, gde je više od 1.200 gledalaca imalo priliku da isprati jednu veoma tvrdu i borbenu utakmicu koja se ipak  završila bez golova rezultatom 0:0.

Prvu priliku na meču imali su igrači Naftagasa u 3. minutu kada je dugačka lopta Čigoje  stigla do Savanovića, ali je u šesnaestercu na vreme izašao golman Lekić i sprečio siguran pogodak.

Opet su u 10. minutu pripretili Elemirci kada je Tadić uposlio Savanovića koji loptu šalje tik pored gola. Igrači Naftagasa vršili su konstantan pritisak na odbranu crveno-crnih i opet je Savanović imao priliku, ali je njegov šut odbranio odlični Lekić da bi na loptu naleteo Stepanov i poslao je iznad gola. Trener Radničkog Kandić u 28. minutu pravi prvu izmeni i na teren umesto Danila Cvejića ubacuje Zorana Šemića.

Igrači Radničkog prvi put su zapretili u 34. minutu kada je Bačvanski probio po desnoj strani i po zemlji poslao loptu za Runjevca koji šalje loptu uz samu stativu golmana gostiju Galina. Pred sam kraj prvog poluvremena, nakon slobodnog udarca koji je izveo Čigoja, lopta stiže do Bjelice u šesnaestercu  koji je ostavlja Grbiću, a on je šalje pored gola.

U drugom poluvremenu vodila se prava bitka na terenu sa mnogo duela na obe strane, a prva prilika viđena je u 63. minutu  kada je Krstinić probio po desnoj starni i iskosa uputio snažan šut, ali je odličnom reakcijom mladog golmana Galina sprečen siguran pogodak. U 68. minutu napadač Naftagasa Savanović gazi štopera Janjatovića i dobija crveni karton.

Probali si igrači Radničkog da iskoriste prednost i tek u 90. minutu, nakon centaršuta  Bačvanskog, lopta stiže do Jovanovića koji šutira iz peterca, ali Galin odlično interveniše i sprečava pobedu domaćih. Ubrzo nakon toga glavni sudija Dragan Arsić svira kraj za konačnih 0:0.

“ Zadovoljni smo bodom, ali ne i našom igrom. Mlada smo ekipa ima oscilacija u igri, po mom mišljenu treba još mnogo truda i rada da bi sve ove ljude koji su danas došli opet privukli na naš stadion, a ne samo kada se igraju ovakve utakmice.  Idemo dalje imamo 3 teška gostovanja i nadam se ako popravimo nedostatke možemo da očekujemo dobre rezultate“- istakao je Predrag Kandić trener Radničkog.

“ Prvo poluvreme smo bili za nijansu opasniji od domaćina, ali utakmica se igra 90 minuta , tako da greške na kraju dođu na naplatu. Ostali smo sa igračem manje u poslednjih 20 minuta, ali rezultat je očekivan za lokalni derbi. Čestitam domaćinima na fer i korektnom prijemu i takođe čestitam mojim igračima na borbi i zalaganju.“- rekao je Vladimir Grbušić trener Naftagasa.

U sledećem kolu, 10. septembra, fudbaleri Radničkog gostuju ekipi Tektilca iz Odžaka.

Radnički Zrenjanin: Lekić, Marković, Runjevac, Janjatović, Mastilo, Stevanović, Markoski, Bačvanski, Rosić, Turkulj i Cvejić. Zamenici igrača: Nosalj, Krstinić, Jovanović, Krasić, Radojičić, Jelić i Šemić.

NAFTAGAS ELEMIR: Galin, Grbić, Kozlovački, Stepanov, Vukoje, Čigoja, Savanović, Samardžić, Bjelica, Panić i Tadić. Zamenici igrača: Matković, Ćušić, Milivojev, Vidić, Petrović, Žeravica i Pavlov.