Žuti karton
42'
6'
Četvrti poraz IMT-a minimalnim rezultatom

Susret dva tima iz gornjeg dela tabele počeo je Å”ansom koju je propustio domaći igrač Radočaj već u 37. sekundi. Njegov Å”ut iz okreta sa 5 metara zavrÅ”io je kraj same stative. Gosti ubrzo uzvraćaju, Maričić u 13. minutu sa 23 metra Å”alje teledirigovani projektil u raÅ”lje, nemoćan je bio domaći golman Katić.Ā

Ā

"Traktoristi" kreću ofanzivnije, a Lučić je u 20. minutu pokuÅ”ao udarcem sa 22 metra da iznenadi Babića, međutim lopta je zavrÅ”ila dvadesetak centimetara iznad prečke. Nije potom bilo uzbuđenja sve do 43. minuta. Eliomar je povukao loptu sa centra, nanizao dva protivnička igrača i stigavÅ”i na dvadesetak metara od gola uposlio Lukovića koji Å”utira iz prve i pogađa sam rogalj gola IMT-a.

Svesno gosti u nastavku prepuÅ”taju sredinu terena i opredeljuju se za "čekalicu" i brze kontranapade. Međutim domaćin je nemoćan da probije zadnju liniju, svi njihovi napadi se zavrÅ”avaju na 25-30 metara od gola Javora.

Igrao se 71. minut kada su gosti mogli da dupliraju prednost. Jevremović je opalio sa 30 metara, lopta je zavrÅ”ila na prečki i potom se odbila Katiću u ruke. IMT do kraja utakmice ne uspeva ozbiljnije da ugrozi protivnički gol. Ispoljili su nemoć, igraju pogreÅ”no, napadi im idu kroz sredinu gde je najguŔća odbrana Ivanjičana.

Ovo je bio četvrti poraz IMT-a u tekućem Å”ampionatu i četvrti rezultatom 1:0. Na kraju treba istaći i veoma dobro interpretiranje pravila fudbalske igre sudijske trojke na čelu sa glavnim sudijom Nikolom Đorđevićem. Prvenstvo se nastavlja za vikend kada je IMT gost Inđije, dok je protivnik Javora u Ivanjici, Mladost iz Novog Sada.Ā
Ā

IMT - JAVOR MATIS 0:1 (0:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Đorđević Nikola. POM.SUDIJE: Govedarović Aleksandar i Obradović Nikola. STRELAC: Maričić 13.min. (Javor Matis). ŽUTI KARTONI: Damjanović (IMT), Luković, Grabež i Odita (Javor Matis).

IMT: Katić, Zorić (S.Petrović), GliÅ”ić, Stefanović, Todorović (Stamenić), Lučić, Damjanović, Džinović (Novaković), Lukić, Radočaj (Đuričin), Lazović.Ā

JAVOR MATIS: Babić, Jevremović, Luković (Jović), Maričić (Ivelja), Petrović, Momčilović, Grabež, Odita, Eliomar (Tanko), Dimitrijević, Lakić-PeÅ”ić.