38'
Žuti karton
26'
IMT izgubio od novajlije iz Novog Sada

Novobeograđani protiv novajlije iz Novog Sada imaju priliku da potvrde proÅ”lonedeljnu pobedu u Sremskoj Mitrovici. U utakmicu su uÅ”li bez dve udarne igle u napadu Lučića i Mesarovića, prvi je sa mladom reprezentacijom, a drugi će duže odsustvovati zbog povrede u proÅ”lom kolu. U isto vreme pojačani su iskusnim superligaÅ”kim igračem Đuričinom, koji meč započinje na klupi.

Ā

Uobičajeno startno opipavanje pulsa preÅ”lo je u dosadno nadmudrivanje na sredini terena, bez odlučnosti ijedne ekipe da hrabrije krene u napad. Bez deÅ”avanja je bilo sve do 40. minuta kada kardinalno greÅ”e Stefanović i Katić, pa Dimitriću nije preostalo niÅ”ta drugo nego da se sa loptom uÅ”eta u prazan gol. Tako je gost otiÅ”ao na odmor s minimalnom prednoŔću u igri bez igre.

IMT u nastavku ulazi puno angažovanije, u 50. minutu Radočaj prizemnim centarÅ”utem pronalazi Lazovića na 7 metara od gola, ovaj Å”utira iz prve, neprecizno. Dva minuta kasnije u brzoj kontri Mirković se naÅ”ao oči u oči sa Katićem koji panterskom paradom čuva svoju mrežu i nadu domaćih u preokret.Ā

Napadi IMT-a su se svodili na ubacivanje dubinskih lopti i pokuŔaje da njegovi Ŕpicevi nadskoče gorostasnu odbranu gostiju. Naravno da su to bile utopističke ideje i pogreŔna taktika, koja je odvela traktoriste u neočekavani poraz.

Šesto kolo je na programu sledeće nedelje, IMT je gost u predgrađu ekipi Budućnosti, dok Novosađani ponovo gostuju, ovaj put idu u Sremsku Mitrovicu na noge lokalnog Radničkog.

IMT - MLADOST GAT 0:1 (0:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Ilić Milan. POM.SUDIJE: Marjanović Aleksandar i Blagojević Ivan. STRELAC: Dimitrić 40.min (Mladost GAT). ŽUTI KARTONI: GliÅ”ić (IMT), Å vonja,Ā  Sević i Sekulić (Mladost GAT).

IMT: Katić, VukaÅ”inović, Petrović (Adžibaba), GliÅ”ić, Stefanović, Damjanović, Stamenić, Džinović, Lukić (Petrović), Radočaj (Todorović), Lazović (Đuričin).Ā

MLADOST GAT: Mirković, Milovanović, Karać (Renić), Švonja (Gojković), Popović, Marković, Sousa, Mijić, Sekulić, Sević, Jovanić (Dimitrić).