Bačka 1901
Omladinac

SLV: Bačka 1901 - Hajduk 1912 2:1

29.08.2020 facebook.com/fkbackasubotica

Pored velike vrućine u prvom poluvremenu videli smo požrtvovanu igru oba rivala. Nakon mnogo pretrčanih kilometara u prvih 25’ najbolji akteri su bili golmani koji su u po dva navrata sprečili sigurne pogtke. A onda sledi slobodan udarac na nekih 27-28 metara. Odgovornost na sebe preuzima Manojlović i rezantnim udarcem po zemlji matira Drinčića, 1:0.

Bačka odlično započinje drugo poluvreme, ali u toku njenih ataka Hajduk stiže do izjednačenja. Igrao se 52’, dosuđen indirekt za Hajduk ispred kp Bačke. Kratak pas ka Furtuli i stravičan šut Furtule u same raklje 1:1. Samo dva minuta kasnije majstorski potez Šljivančanina, propušta loptu kroz noge na nju natrčava mlađani Provči i Bačka opet vodi. 2:1.

Finiš utakmice protiče u snažnim naletima Hajduka. 85’ Manojlović u roku dva minuta dobija 2 žuta i Bačka ostaje sa igračem manje. Do kraja meča Kuljani nisu uspeli da nađu ljuč za bačkinu odbranu, pa su domaćini zasluženo osvojili sva tri boda. Igračima oba tima sve čestitke za prikazano po izuzetno toplom vremenu.

Bačka – Hajduk 1912 2:1 (1:0)

Stadion kraj somborske kapije. Utakmica igrana bez prisustva gledalaca. Sudija: Aleksandar Bečanović (Sombor), pomoćnici: Dušan Lukić (Sombor) i Nikola Čugalj (Apatin), četvrti sudija: David Đumić (B.T.), delegat: Milan Obradović (B.Topola). Strelci: 1:0 Manojlović 28’; 1:1 Furtula 52’; 2:1 Provči 55’.  ŽK Šljivančanin,Radmanović,Manojlović, (Bačka); S.Vuković,Lončar,Kostić, (Hajduk). CK Manojlović Bačka drugi žuti. 85’.

Bačka: Pilipović, Bošković, Đurović, Bjedov, Mezei, Lazić, Radmanović, Vujošević, Provči(87’ Simić), Manojlović, Šljivančanin(90+2 Bursać). Trener: Savo Pavićević.

Hajduk: Drinčić, Arežina, S.Vuković, Lončar, Matijević, Furtula, Laćarak, Slijepčević(46’Marić), Žiža, (56’ Z.Vuković) Manojlović(84’ Šćepanović) , Kostić. Trener: Slobodan Bačić.