OFK Bačka
Spartak ŽK
Mladost (L)
Kanarinci ostali bez cvrkuta

Zvezdini omladinci Å”tucaju, nikako da nađu formu i bodovno se približe vodećem Brodarcu. U goste im dolazi fenjeraÅ” sa Detelinare i to je lepa prilika da se ekipa vrati na pobednički kolosek, a ujedno i da povećaju golgeterski saldo. Sa 81 postignutim golom Zvezdina navala je inače najefikasnija u ligi.

Ā

Već u 10. minutu je lepim udarcem glave sa oko 10 metara pripretio Stojanović, golman gostiju vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner. Nikola Mituljikić je iz udarca iz ugla lucidno gađao gol, ali je pogodio rogalj odakle se lopta odbila u gol aut. Bunker gostiju je dobro funkcionisaoĀ u nastavku, Zvezdini omladinci ne uspevaju da uđu u Å”ansu sve do 35. minuta. Knežević je spojio sa golom Nikolu Mituljikića kome nije bilo teÅ”ko da savlada protivničkog golmana sa par metara.

Samo minut kasnije isti igrač je sa 12 metara dobro zagrejao dlanove golmana "Kanarinaca", potom odbijenu loptu Stojanović sa peterca Å”alje nebu pod oblake. Na drugi gol se čekalo do 42. minuta, opet je strelac Nikola Mituljikić, ovaj put na asistenciju Radojevića. Poluvreme zatvaraĀ Stojanović pogotkom u 45. minutu, posle divnog centarÅ”uta Krstića.Ā

U prvom minutu nastavka Zvezda je mogla i do četvrtog gola, Bačanin je odigrao petom, a rezervista Petrović sa desetak metara pogodio samo spoljni deo mreže, kojeĀ su mirovale sve do 63. minuta kada Nikola Mituljikić stiže do het-trika. Već u sledećem napadu njegov brat blizanac Jovan pogađa stativu i propuÅ”ta priliku da se i on upiÅ”e u strelce.Ā

Kanonadu golova je nastavio Petrović u 69. minutu, poslavÅ”i loptu pod prečku sa nekih 8-9 metara. Igra mačke i miÅ”a je nastavljena, a Stojanović u 74. minutu postiže pogodak za Zvezdu direktno iz kornera. Kahvić, potom u 76. minutu maÅ”i zicer, jedan na jedan, odbrana Novosađana je u nok-daunu. Prvi udarac na gol gosti su uputili u 83. minutu, Janjić je sa oko 25 metara pogodio prečku, ujedno je to bilo sve od njih za danas.

Sledeće kolo Zvezda je gost Internacionala, dok Novosađani dočekuju momke sa Banovog brda.

CRVENA ZVEZDA - NOVI SAD 6:0 (3:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veÅ”tačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Krstić Nemanja i Bratić Nemanja. STRELCI: N.Mituljikić 35, 42. i 63, Stojanović 45, Petrović 69. i Stojanović 74.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Vulić, Borovnica i Janjić (Novi Sad).

CRVENA ZVEZDA: Ćopić (Marinković), Krstić (Petrović), Radojević, Leković, Lukić, Ćurić, Stojanović, J.Mituljikić, Bačanin, Knežević (Pirgić), N.Mituljikić (Kahvić).Ā

NOVI SAD: ŽaviÅ”, VranjeÅ”, Zekić (Vulić), Panić, Kostić, Ivan, Polić (Kulpinac), Stojanović (Pankov), Stojak (Janjić), Petrović, Borovnica.

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Crvena zvezda RFK Novi Sad 1921