Čukarički
Radnički (NB)
Tehnika Zvezde iznad snage Partizana

Detalj sa meča Partizan - Crvena zvezda (Foto: H.D.Vujanović)

Tri dana pre velikog, odigran je derbi omladinaca koji dele drugo mesto na tabeli omladinske lige sa po 61. bodom. Počelo je prilikom za domaće, već u trećem minutu Petković je sa nekih 12 metara uputio snažan šut, Ćopić je sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu. Uzvratio je Jovan Mituljikić u 6. minutu, predriblavši dva odbrambena igrača domaćih, uputio je prizeman udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta završava tik kraj stative.

Nakon početnih uzbuđenja, nastupio je period mirnije igre, lopta se uglavnom kretala između dva šesnaesterca. Prva naredna prilika je viđena u 34. minutu. Knežević sjajno upošljava Jovana Mituljikića, on izlazi sam pred gol Partizana i sa 7-8 metara šutira u dobro postavljenog Gočmanca. Poslednji kvartal prvog poluvremena protiče u blagoj nadmoći Partizana. Grković je na isteku 45. minuta opasno pripretio iz slobodnjaka sa 18 metara gađavši rašlje, Ćopić se ponovo istakao paradom.

U nastavku se ništa ne dešava do 55. minuta, kada Gočmanac kasni da izboksuje loptu i udara u glavu Kneževića. Za sudiju utakmice, Đorđića, nije bilo dvojbe, pokazao je na belu tačku. Izvođač kaznenog udarca je bio Knežević, njegov snažan šut golman domaćih je pročitao, tako reći je imao loptu na ruci, ali nije uspeo da spreči pogodak, 1:0 za Zvezdu.

U 64. minutu posle slobodnog udarca, stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru gostiju, Milovanović je bio najsnalažljiviji i šutirao, ali samo do prečke. Gosti u tim trenucima imaju puno sreće. Partizan do kraja susreta imaju inicijativu, želi da izjednači, ali odbrambeni bedem ispred Zvezdinog gola je izdržao sve nalete. U 90. minutu Ćurić je šutem sa 12 metara mogao duplirati vođstvo, Gočmanac je lepom paradom zaustavio šut. Na kraju sasvim zaslužena pobeda tehnički doteranije ekipe Zvezde, nad fizički dominantnijim momcima iz Partizana. Crveno beli ovom pobedom nastavljaju poteru za vodećim Brodarcem, a sledećeg vikenda igraju sa ˝Romantičarima˝ kod kuće, dok juniori Partizana gostuju kod crno belih vršnjaka sa Banovog brda.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0)

STADION: SC Partizan-Teleoptik. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Đorđić Miloš. POM.SUDIJE: Ristić Milovan i Miškeljin Miloš. STRELAC: Knežević 56.min (k.u.) (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Ilić, Purić, Petković, Vlahović, Kovinić i Gočmanac (Partizan), Ćurić, Knežević i Leković (C.Zvezda).
PARTIZAN: Gočmanac, Bojat, Grković (Mićić), Ilić (Stanković), Đorđević, Rašković, Vranić, Purić, Milovanović (Kovinić), Vlahović, Petković (Stojanović).
CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Krstić (Lukić), Petrović, Leković, Gočobija (Radojević), Pantić (Stojanović), Ćurić, J.Mituljikić (Pirgić), Kahvić (Bačanin), Knežević, N.Mituljikić.