Napredak
Jagodina
Jagodina
JSL: Mladost (L) - Vojvodina 1:2

Kada se analiziraju susreti Lučanaca i Novosađana jasno je da „Lalama“ pripada uloga favorita.Uglavnom je današnji rival Mladosti izlazio kao pobednik ali ono što je davalo nadu domaćima jeste činjenica da su mečevi,po pravilu,bivali rezultatski neizvesni.Naš najveći fudbalski kolektiv,uz beogradske rivale,bio je „mamac“ za publiku,pa su tribine lučanskog stadiona bile solidno ispunjene.

Desetak minuta od prvog zvižduka arbitra Jeremića beležimo prve prilike za Vojvodinu.Udarac su,sa distance,oprobali Ivanić i Gaćinović,no Krznarić oba puta izlazi kao pobednik.Lučanci uzvraćaju u 20.minutu preko Nigerijca Ezea.Pokušaj glavom,završava u naručju pouzdanog Milinković-Savića.Nisu mnogo reskirali ni jedni ni drugi,pa su ozbiljnije gol situacije izostale u dobrom delu prvih 45 minuta.Međutim,sam finiš prvog poluvremena doneo je više uzbuđenja.Na isteku 40.minuta,odlična prilika za Vojvodinu.Razigrani Veselinović dobro prolazi po levoj strani,ulazi u kazneni prostor i pronalazi Gaćinovića na ivici kaznenog prostora.On pokušava „iz prve“ - brani golman Lučanaca.Dva minuta kasnije sledi promena rezultata.Veselinović je majstorski izveo slobodan udarac sa 25 metara,pogodivši gornji levi ugao domaćeg gola.Izvio se Krznarić koliko je mogao,međutim lopta odseda u mreži za 0-1.U poslednjim sekundama poluvremena mogli su Novosađani do novog gola ali je Veselinović bio neprecizan sa petnaestak metara,iskosa sa leve strane.Imao je tada i boljih rešenja,tim pre jer je Alivodić bio usamljen na drugoj strani.Na sreću domaćih,nije ga uposlio.

Rezultatski zaostatak primoravao je Lučance da krenu ofanzivnije u nastavku.Kao plod takve igre usledila je vrlo dobra šansa za vezistu Stojanovića,nakon 7 minuta igre u drugom delu.Bio je usamljen na ivici kaznenog prostora,šutirao,no suviše blago da bi ugrozio golmana gostiju.Ipak se trud domaćih isplatio u 61.minutu.Pomenuti Stojanović se našao u ulozi asistenta,kada je unutar kaznenog prostora pronašao Adamovića koji pogađa sa 7-8 metara udaljenosti.Oduševljenje domaćih simpatizera,1-1.Međutim,nije dugo bio na snazi rezultatski egal.Svega desetak minuta.Tada je Veselinović pokazao da raspolaže odličnim udarcem i sa 16 metara,ponovo pronašao put do mreže i vratio prednost svom timu,1-2.Sve dileme oko pobednika mogle su biti otklonjene u 73.minutu.Makarić se našao „oči u oči“ sa Krznarićem ali je čuvar mreže Mladosti bravurozno intervenisao i spasio gol.Kako se susret bližio kraju,gosti su znalački čuvali prednost,ne dozvolivši rivalu kreiranje bilo kakvog obećavajućeg napada.Par dubinskih pokušaja Lučanaca u samom finišu,lako je neutralisala zadnja linija Vojvodine,pa promene rezultata nije bilo.Bodovi odlaze u Novi Sad a Lučancima se nema mnogo toga zameriti,jer su dostojno parirali renomiranom protivniku.Priliku da nadoknadi propušteno iz ovog susreta Mladost će imati na severu Bačke,gde ih očekuje bitan duel sa Spartakom,dok Vojvodina u derbi meču trećeg kola dočekuje Crvenu Zvezdu.