Slobodan Tedić: Moram još bolje, neću se ovim zadovoljiti

Čukarički je ostvario vrlo bitnu pobedu u prvom meču 22. kola Super lige Srbije, na go stovanju neugodnoj ekipi Tekstilca. Ispostavilo se da je presudio jedan pogodak, onaj Slobodana Tedića iz 13. minuta. Povratnik u ekipu sa Banovog brda bio je starter u drugom uzastopnom duelu u Super ligi, a to je iskoristio na najbolji mogući način.

- Postigao sam gol, ali sam svestan da sam mogao da odigram i mnogo bolje. Imao sam četiri odlične šanse, iz prve sam pogodio, u drugoj oklevao, dao sam vremena protivničkom golmanu da dođe do šanse da odbrani. U poslednje dve akcije nisam imao ni sreće, pogodio sam prečku posle udarca glavom, a potom je igrač Tekstilca gotovo sa gol-linije izbio loptu. Dobra stvar je da ulazim u šanse, da radim svoj posao, ali jasno je da moram još bolje i sigurno je da se neću ovim zadovoljiti – samokritičan je bio na početku razgovora Slobodan Tedić, koji je između dva boravka u Čukaričkom igrao za holandski Cvole, te engleske Barnsli i Čarlton.

Iako su belo-crni imali daleko više šansi i dominirali su protiv novajlije u eliti, Tekstilac je pravio dosta problema Brđanima, a susret je do kraja bio neizvestan.

- Mogli smo i morali ranije da postignemo drugi gol, pored mojih prilika, imali smo još nekoliko šansi. Ali, pohvalio bih čitavu ekipu, zaista je na izuzetno teškom terenu u Senti svako odradio on što je stručni štab od njega tražio. I posebno to važi za odbranu, nismo primili gol već u dve utakmice i to nam svima daje sigurnost. Posebne pohvale idu za tu liniju tima, mada se zaista svi trudimo da učestvujemo i u toj fazi igre. Pobeda protiv Odžačana je bila baš timska, nepravedno bi bilo izdvojiti bilo kog pojedinca. Ovo je model kako treba da se borimo za ekipu – naglasio je Tedić.

Tri boda protiv Tekstilca donela su Brđanima i dodatnu dozu samopouzdanja pred naredne duele.

– Apsolutno, mnogo nam znači ovaj trijumf. Ko zna koliko puta ove sezone videli smo i uverili se na sopstvenom primeru da nema lakih rivala u Super ligi Srbije. Tekstilac je mnogima već poremetio račune, i zbog toga nam ova pobeda mnogo znači. Odmorili smo se za vikend, od ponedeljka se okrećemo narednoj utakmici. Zaista očekujem težak posao i protiv Novog Pazara, sa kojim smo odigrali već jednu izuzetnu utakmicu, u gostima je bilo 2:2, u meču u kojem se svašta dešavalo, a bilo je i dosta toga lepog da se vidi na terenu. Želimo pobedu, želimo da uhvatimo ritam i da u finišu sezone ostvarimo svoje ciljeve - zaključio je Slobodan Tedić.


Jedinstvo (Ub) 0 : 1 Novi Pazar
Tekstilac 0 : 1 Čukarički
Mladost (L) 4 : 1 TSC
Crvena zvezda 6 : 0 Radnički 1923
OFK Beograd 0 : 2 Napredak
Vojvodina 0 : 0 Partizan
Spartak ŽK 0 : 0 Železničar
Radnički (N) 3 : 0 IMT
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Crvena zvezda 22 21 1 0 64
2 Partizan 22 12 7 3 43
3 Mladost (L) 22 10 6 6 36
4 Radnički 1923 22 10 4 8 34
5 OFK Beograd 22 9 6 7 33
6 Vojvodina 22 8 8 6 32
7 Čukarički 22 8 7 7 31
8 Radnički (N) 22 8 5 9 29
9 TSC 22 8 4 10 28
10 Novi Pazar 22 8 4 10 28
11 Železničar 22 7 6 9 27
12 Napredak 22 7 6 9 27
13 IMT 22 6 5 11 23
14 Spartak ŽK 22 5 8 9 23
15 Tekstilac 22 6 3 13 21
16 Jedinstvo (Ub) 22 2 2 18 8
XS SM MD LG XL XXL