Poraz Voždovca na gostovanju u Subotici

Fudbaleri Voždovca sastali su se sa Spartakom u Subotici, u okviru osmog kola Super lige Srbije. Utakmica je završena rezultatom 1:0 (0:0) u korist domaćina. Nije bilo pogodaka sve do 92. minuta kada je Ognjen Mudrinski sigurno realizovao jedanaesterac za Spartak

Zmajevi su od samog starta imali terensku inicijativu i pokušavali da  dođu do prilike da ugroze gol rivala.Aktivna je bila leva strana beogradskog kluba gde je najagilniji bio Nešković koji je u četvrtom minutu iznudio prvi korner, posle kog nije bilo većeg uzbuđenja.

Pet minuta kasnije u prilici se našao Vaščuk, ali nije uspeo ozbiljnije da ugrozi protivničkog čuvara mreže. Estonac je u 18. minutu napravio faul kako bi sprečio napad rivala, za šta je zaradio žuti karton.

U 30. minutu Voždovac je umalo materijalizovao veći posed i konstantne napade, međutim, malo je falilo da Vujanović stigne do lopte pre golmana Spartaka i ostalo je 0:0. Usledio je nešto mirniji period igre, a do odlaska na odmor u poluvremenu nije bilo promene rezultata.

Po povratku sa pauze nešto ofanzivniji bili su domaći igrači, a Damjanović je sjajnim startom u 55. minutu sprečio opasan prodor po levoj strani šesnaesterca. Dva minuta posle toga javnu opomenu zaradio je Matić.

U 58. minutu dvostruku promenu izvršio je strateg Zmajeva, na teren su ušli Mitrović i Vilka, kome je ovo debi u dresu Voždovca, dok su igru napustili Vujanović i VaščukVilka je u 67. minutu izveo solo prodor po desnom boku, uputio udarac sa ivice kaznenog prostora, ali nije bilo promene rezultata.

Dva minuta kasnije beogradski tim je izveo još jedan korner, ipak, nije bilo većeg uzbuđenja pred golom. Nova promena u taboru gostiju izvršena je u 75. minutu kada je umesto Neškovića ušao Teodorović. Osam minuta posle toga umesto Jočića i Đuričića, na terenu su bili Kojić i Antonijević. U 88. minutu domaći su došli do jedanaesteraca, koji je u sudijskoj nadoknadi realizovao Ognjen Mudrinski i tako doneo tri boda svom timu.

Šef stručnog štaba kluba iz Zaplanjske, gospodin Marko Savić, izneo je utiske nakon utakmice.

„U prvom poluvremenu smo kontrolisali igru, imali par opasnih napada koje nismo uspeli da materijalizujemo. U nastavku je Spartak izašao agresivnije, bili su bolji u pritisku, igra se ujednačila i na kraju je presudio penal. Mi nismo bili dovoljno konkretni i mislim da smo zbog toga na kraju i poraženi. Čestitam Spartaku na zasluženoj pobedi i želim im sve najbolje u nastavku sezone“, rekao je gospodin Savić

Vojvodina 2 : 1 Javor Matis
IMT 1 : 0 Radnički 1923
Radnik 0 : 0 Radnički (N)
Železničar 1 : 2 Partizan
Crvena zvezda 1 : 1 TSC
Napredak 1 : 0 Čukarički
Mladost (L) 2 : 0 Novi Pazar
Spartak ŽK 1 : 0 Voždovac