Čukarički osvojio bod na gostovanju Proleteru u Novom Sadu

Čukarički osvojio bod na gostovanju Proleteru u Novom Sadu--

Proleter (NS) – Čukarički 1:1 (0:1)

Strelci: 0:1 – Endijae u 43, 1:1 – Ninković u 68. minutu. Stadion: „Karađorđe“. Gledalaca: 300. Sudija: Stanko Ostraćanin. Pomoćnici: Pavle Piper i Nikola Antić. Žuti kartoni: Tanasin, Marjanović, Kojić (Proleter), Čolić (Čukarički).

PROLETER: Petrić, Marjanović (od 67. Ninković), Vladisavljević (od 46. Mitrović), Tomović (od 85. Stojanović), Jovanović, Vukasović, Ilić, Tanasin, Kun (od 59. Dunđerski), Kojić, Kaluđerović (od 85. Mladenović).

ČUKARIČKI: Mićović, Tošić, Kovačević, Stevanović, Rakonjac (od 71. Čolić), Mijailović, Čolović (od 85. Rogan), Šapić, Endijae (od 59. Savić), Kovač (od 59. K. Belić), Lukić (od 71. Aganspahić).

Proleter i Čukarički su odigrali nerešeno u pretposlednjem kolu Preliminarne faze Super lige. Bili su brđani bolji rival u prvom poluvremenu, kad su mogli da steknu i više od jednog gola prednosti, imali su dobru šansu i na startu drugog poluvremena. Kad već to nisu iskoristili, stigla je kazna, u režiji na ovom meču rezervista, Dunđerski je asistirao Ninkoviću, koji je postigao gol posle manje od minuta provedenog na terenu – 1:1.

Posle deset ne preterano zanimljivih uvodnih minuta Čukarički je preuzeo inicijativu, pa je u kratkom vremenskom intervalu imao četiri vrlo dobre prilike. Najpre su u 12. minutu kombinovali Kovač i Lukić, razmenili su dupli pas, a mlađi vezista je šutirao sa šest metara, ali mu je Petrić sjajno „ušao u šut“, a potom je Jovanović izbio loptu u korner. Posle ubacivanja iz ugla najviši u skoku bio je Šapić, koji je glavom poslao loptu preko gola Proletera.

Već u 14. minutu ostavili su domaći malo više prostora Mijailoviću, koji je to iskoristio da šutira sa 20-tak metara, ali je Petrić krajnjim naporom uspeo da ukroti pokušaj iskusnog veziste. Odličnu priliku Čukarički je imao u 19. minutu, Čolović je sjajno izveo tada već peti korner za Brđane, Rakonac je natrčao na loptu i glavom sa šest metara pogodio prečku, imali su domaći dosta sreće u tim momentima.

Proleter je prvi put ozbiljnije zapretio u 21. minutu, kad je posle centaršuta sa desne strane Kojić glavom sa šest metara šutirao, ali nedovoljno opasno za Mićovića. Gosti su imali apsolutnu dominaciju u posedu lopte, a Proleter se opredelio za odbranu svog gola, ujedno je čekao eventualnu grešku Brđana. I dočekao je u 34. minutu, kad se najmlađi igrač na terenu Kovačević okliznuo, Ilić je izašao sam ispred Mićovića, ali je golman Brđana maestralno intervenisao, pokazavši da je dostojna zamena za Đorđa Petrovića.

Čukarički je poveo u 43. minutu. Rakonjac je fantastično odložio loptu ka Lukiću, ovaj je vrlo prelepim pasom pronašao Endijaea, a Senegalac je posle lošije intervencije Vladisavljevića zakačio loptu vrhom kopačke i preciznim udarcem savladao Petrića – 0:1. Bio je ovo drugi gol Endijaea u kratkom vremenskom intervalu na stadionu „Karađorđe“, pogodio je i u prošlom kolu protiv Vojvodine.

Sjajnu priliku imao je Rakonjac u 52. minutu, izbegao je ofsajd zamku, potom „lažnjakom“ izbacio daleko iskusnijeg Jovanovića, ali je šutirao zamalo pored gola Petrića. Bio je Proleter agresivniji u drugom poluvremenu, ali bez izgledne prilike sve do 68. minuta. Samo minut ranije šef struke domaćih Bajić je u igru uveo Ninkovića, nešto ranije Dunđerskog, a upravo su njih dvojica kreirali akciju za izjednačenje. Dunđerski je iskosa sa desne strane prelepo vratio loptu ka Ninkoviću, koji je iz prve šutirao i savladao Mićovića – 1:1.

Tek u 80. minutu belo-crni su imali priliku, posle centaršuta sa desne strane Stevanovića loptu je glavom zahvatio Savić, ali to nije učinio baš najbolje, šutirao je pored gola Petrića. Četiri minuta kasnije Savić je odlično centrirao sa leve strane, glavom je loptu zahvatio iz vrlo dobre pozicije Kristijan Belić, ali je šutirao preko gola domaćina. Do kraja meča više nije bilo iznenađenja.

Radnički 1923 3 : 2 Vojvodina
Radnički (N) 1 : 5 Crvena zvezda
Kolubara 2 : 2 Mladost
Metalac 2 : 0 Spartak ŽK
Novi Pazar 1 : 0 Napredak
Voždovac 4 : 0 Radnik
Partizan 2 : 0 TSC
Proleter 1 : 1 Čukarički