Zmajevi srušili Napredak pod Bagdalom

Važna pobeda Zmajeva u 28. kolu domaćeg šampionata! Trijumfovali su Beograđani sa 3:1 nad Napretkom, direktnim rivalom za borbu za plej of, na stadionu Mladost. Najpre je Lasickas zatresao mrežu glavom za vođstvo u 20. minutu, potpom je na startu drugog dela igre Ćirković povećao na 2:0, a uprkos pogotku Melunovića u 51. Voždovac je pokazao karakter i zadržao prednost sve do kraja kad je konačnih 3:1 postavio Pantović.

Šef struke gospodin Aleksandar Linta nije krio zadovoljstvo zbog igre i rezultata svog tima.

Pre svega hvala mom kolegi, Napretku i gradu Kruševcu na gostoprimstvu. Ponosan sam na svoj tim, čestitam mojim momcima na važnoj pobedi na ovako teškom gostovanju. Zasluženo smo pobedili, bili smo direktniji i konkretniji, kontrolisali smo igru iza lopte i defanzivni blok, stvarali smo više šansi i iz toga došli do trijumfa. Iako su mladi, moji igrači pokazali su da imaju kvalitet i što je još važnije karakter za ovakve pobede zbog čega sam izuzetno srećan„, zaključio je gospodin Linta.

Ekipu sa Krova, posle osvojena važna tri boda u Kruševcu, očekuje reprezentativna pauza da se pripreme za odlučujuća dva meča u regularnom delu prvenstva sa surdučičkim Radnikom i TSC-om.

Posle mirnih sedam minuta igre, prvu udarac ka golu uputili su domaći. To je probudilo Zmajeve koji su već u narednom napadu imali mnogo izgledniju šansu. Kapiten Hajdin poneo je loptu skroz sredinu sve do poslednje trećine terena a onda je poslao precizan pas na levu stativu. Ćirković je uspeo da je prihvati, ali je šutirao u spoljnu mrežu.

Nastavili su gosti sa ofanzivnom igrom. Najpre je Lasickas po desnoj strani iskreirao akciju za Ćirkovića, a potom je i Ivezić šutirao sa distance. Isplatilo se sve u 21. minutu, fantastično je Hajdin sačuvao i potom preko tri igrača odbrane Kruševca podigao loptu na suprotnu stativu gde je Lasickas zakucao glavom u mrežu za 1:0.

Sve opasnosti pred golom beogradskog tima uklanjali su trojac štopera Ivezić – Milović – Damjanović a fantastičan posao odrađivao je i golman Krunić koji je uhvatio nekoliko živih lopti. Iako su Čarapani stvarali veći pritisak u završnici prvog dela igre, Zmajevi su pretili iz kontre. U dva navrata je mladi Novaković, kome je ovo prva utakmica na kojoj je starter, pretio Vasiljeviću, ali se rezultat do odlaska na odmor nije menjao.

Iako je Napredak počeo drugo poluvreme sa dve izmene, Beograđani su u 47. minutu povećali na 2:0 fantastičnim pogotkom Aleksandra Ćirkovića. Odgovorili su gosti preko Melunovića, solo akcijom prevario je odbranu i u 51. minutu smanjio na 2:1.

Šef struke Linta odlučio se za prvu izmenu u 60. minutu, Ajdinović je izašao iz igre, na terenu ga je zamenio Milojević, a u 76. je Mašović zamenio Lasickasa.

Tenzija je rasla, te je sudija u 79. minutu i Lintu opomenuo žutim kartonom zbog prigovora. U 80. minutu Pantović je propustio fantastičnu šansu, predriblao je trojicu odbrambenih igrača, šutirao je ka suprotnom uglu ali je lopta prošla pored stative. Pet minuta kasnije, matirao je čuvara mreže Napretka i postavio konačan rezultat - 3:1.

Ušli su u igru u 88. minutu još i Stanisavljević i Stoisavljević, umesto Pantovića i Ćirkovića. Meč je posle regularnih 90. minuta produžen za još tri, ali se rezultat nije menjao.

Vojvodina 1 : 2 Čukarički
TSC 2 : 1 Proleter
Radnik 1 : 2 Partizan
Napredak 1 : 3 Voždovac
Spartak ŽK 1 : 2 Novi Pazar
Mladost 3 : 3 Metalac
Crvena zvezda 3 : 0 Kolubara
Radnički 1923 0 : 0 Radnički (N)