Fudbalska uspavanka na "Krovu"

Voždovac svoju kampanju u tekućoj sezoni danas nastavlja na svom tržnom centru ˝Stadion˝, a protivnik im je, poljuljanog samopouzdanja, niški Radnički. Oba tima su u prolećnom delu sezone startovala porazima, uz to su Nišlije izbačene u Kupu od Zvezde na penale, pa je danas idealna prilika za takmace da izađu iz sive zone.

Početak susreta nije mnogo obećavao, može se jedino izdvojiti detalj iz 16. minuta, kada Arsić iz slobodnog udarca sa 22 metra, gađa tek koji centimetar iznad prečke. Igra, uglavnom između dva šesnaesterca, bez konkretnih akcija iz kojih bi se ugrozio protivnički gol, potrajala je do 31. minuta. Aksentijević je prodro po desnom boku i odigrao povratnu na 7-8 metara do Pejovića, čiji šut odlazi kraj samog roglja gola domaćih. To je ujedno bilo sve iz prvog, fudbalom siromašnog poluvremena.

Jalova igra domaćih je nastavljena i u drugom poluvremenu, dok su gosti preko Kovačevića u 58. i Mesarovića minut kasnije opasno ugrozili golmana Krunića. Lopta na njihovu žalost nije pronašla put do mreže Voždovca. Voždovac prvu ozbiljnu priliku pravi u 79. minutu, Ćirkovićev šut sa desetak metara paradom je zaustavio pouzdani Dujmović. Poslednju priliku na meču je imao takođe Ćirković u 4. minutu nadoknade, ali je Dujmović i ovaj šut ukrotio i doneo svom timu vredan bod.

Posle 23. kola Voždovac je ostao u zoni play-offa sa 30 bodova, dok su Nišlije ispod crte sa 28. Sledećeg vikenda Voždovac ide na noge drugom Radničkom u Kragujevac, dok na Čair stiže Novi Pazar.

VOŽDOVAC - RADNIČKI (NI) 0:0

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Simović Novak. POM.SUDIJE: Đorović Nikola, Simović Miloš. ŽUTI KARTONI: Hajdin i Keita (Voždovac), Aksentijević, Savić, Mlađović i Arsić (Radnički Ni).

VOŽDOVAC: Krunić, Milović, Lasickas, Mijailović, Pantović (Stanisavljević), Ajdinović, Milojević (Ćirković), Keita (Stoisavljević), Mašović, Ivezić, Hajdin.
RADNIČKI (NI): Dujmović, Kovačević, Mićibući (Živojinović), Štulić (Kasalica), Vujadinović, Pejović, Mitrović, Arsić (Mesarović), Mlađović, Savić, Aksentijević (Jamkam).

Metalac 2 : 3 Vojvodina
Novi Pazar 1 : 2 Kolubara
Voždovac 0 : 0 Radnički (N)
Partizan 2 : 0 Radnički 1923
Proleter 1 : 2 Crvena zvezda
Čukarički 1 : 0 Mladost