Kragujevčani uspešni u prvoj proveri

U prvoj trening utakmici u sklopu zimskih priprema, kombinovani sastav Radničkog 1923 bio je uspešniji od kruševačkog Napretka, rezultatom 2:1 (1:1). Golove za kragujevački tim postigli su Stefan Filipović i Đorđe Maksimović, dok je strelac jedinog pogotka za Kruševljane bio Đorđe Jovanović.

Neposredno uoči puta u Tursku na bazični deo priprema, kragujevački superligaš iskoristio je priliku da proveri trenutnu formu u duelu sa petoplasiranim timom domaćeg šampionata.

Strateg Radničkog 1923 Zoran Milinković odlučio je da za ovu priliku “poštedi” neke od nosilaca igre, poput Marka Mirića, Aleksandra Varjačića, Stevana Kovačevića i novajlije Voje Ubiparipa, a u sastavu nije bilo ni nekolicine igrača koji su nedavno preležali kovid.

Zato su se startnoj postavi kragujevačkog tima našla dvojica novajlija, mladi desni bek Marko Janković i povratnik Nikola Kovačević, koji bi uskoro trebali da budu promovisani kao nova pojačanja ekipe sa “Čika Dače”.

Prvo poluvreme proteklo je u čvrstoj i borbenoj igri, bez previše izglednih prilika, ali sa po jednim golom u obe mreže.

Prvi su se radovali domaći. Igrao se 26. minut, kada je posle prekida koji je izveo Nemanja Tomić, Stefan Filipović uspeo da zahvati loptu glavom pored dvojice protivničkih štopera i prosledio je u nebranjeni deo mreže.

Početno vođstvo “crveni” su vrlo brzo i lako prokockali. Samo tri minuta nakon Filipovićevog pogotka, Đorđe Jovanović je na centaršut Miloša Džugurdića doneo gostima izjednačenje.

Sa ovim rezultatom otišlo se na odmor, da bi u nastavku utakmice treneri oba tima pružili šansu mahom mlađim igračima. Tako se u špicu napada “crvenih” posle dužeg vremena našao Đorđe Maksimović, svojevremeno jedan od bisera omladinske škole kluba sa “Čika Dače”, koji je zbog povrede propustio gotovo čitavu jesenju polusezonu.

Da je željan igre i gladan golova mladi napadač pokazao je već na samom startu drugog poluvremena, kada je u dva navrata ozbiljno ugrozio gol Kruševljana. Prvo je šutirao iz prekida tik iznad prečke, a potom je njegov udarac glavom zaustavio golman Napretka Jordanov.

Tek iz trećeg pokušaja Maksimović je uspeo da pogodi metu. Posle kornera, kome je prethodio odličan udarac Uroša Blagojevića i još lepša parada Jordanova, mladi napadač je zahvaljujući velikoj upornosti i nesigurnoj reakciji čuvara mreže Kruševljana uspeo nekako da ugura loptu u gol za novo vođstvo Kragujevčana.

Maksimovićev pogodak izazvao je pravu pometnju u redovima gostiju, pa se tako nepun minut kasnije Ognjen Ilić našao pred upražnjenim golom Kruševljana, ali je umesto mreže pogodio prečku.

“Crveni” su tako pobedom započeli zimski period priprema, koje će nastaviti u turskoj Antaliji. Pred put u Tursku, koji je predviđen za ponedeljak u podne, svi fudbaleri Radničkog 1923 i članovi stručnog štaba biće testirani na kovid.

Kragujevački superligaš će na pripremama u Turskoj boraviti do 31. januara i za to vreme odigraće četiri pripremne utakmice. Rivali će mu biti ruski SKA Rostov, zatim Ruh Lavov iz Ukrajine, Visla Ploh iz Poljske i bugarski Spartak iz Varne.

RADNIČKI 1923 - NAPREDAK 2:1 (1:1)

Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”. Sudija:
Pavle Ilić (Kragujevac). Strelci: Filipović u 26. i Maksimović u 80. minutu za Radnički 1923, a Jovanović u 29. minutu za Napredak.

RADNIČKI 1923: Lukić, Janković, Blagojević, Kovačević, Filipović, M. Vidović, S. Jovanović, Ilić, Đ. Jovanović, Tomić, Burmaz. Igrali su još: Raičević, Milikić, Milanović, Lakićević, Gvozdenović, Arsenijević i Maksimović.

NAPREDAK: Jordanov, Dabić, Đeković, Pavlović, Ćuković, Krstić, Rašković, Milovanović, Džugurdić, Jovanović, Mitić. Igrali su još: Todorović, Marinković, Laban, Bačanin, Kotlajić i Pecić.

Vojvodina 2 : 1 Proleter
Čukarički 0 : 0 Partizan
TSC 2 : 1 Voždovac
Radnik 2 : 0 Novi Pazar
Napredak 1 : 0 Metalac
Spartak ŽK 4 : 3 Kolubara