Šumadinci se oklizali na Banovom brdu

Prva utakmica 21. kola Super lige na programu je večeras na Banovom brdu. Uslovi za igru su nepovoljni, sneg sa terena je očišćen, ali temperatura koja je u minusu je učinila da igralište više liči na klizalište. To nije smetalo domaćima da na samom početku, igrao se 90. sekund, izgrade dobru šansu koju Kovač šutem sa ivice kaznenog prostora ne uspeva da pretvori u gol. Uzvratili su Kragujevčani u 14. minutu, Tomić je izveo skraćeni korner, a vižljasti Milanović tukao glavom za 6-7 metara, pravo u naručje dobro postavljenog Petrovića.

Igra se dosta nepovezano, sa puno grešaka u pasu, nema osmišljenih akcija. Domaći udarcima iz daljine ugrožavaju gol gostiju, a novi pokušaj je imao Janković u 24. minutu kada se odlučuje na iznenadan šut sa preko 20 metara, Lukić se bacio koliko je dug i odbranio. Najbliži golu je bio Jovanović u 37. minutu kada je lopta, nakon njegovog šuta sa 16 metara, završila koji santimetar kraj leve stative gola gostiju. Nije u prvom poluvremenu viđen kvalitetan fudbal, na odmor se otišlo najnepopularnijim rezultatom.

Radnički agilnije kreće u nastavku, Vićentijević u 51. minutu ima lepu priliku da goste dovede u vođstvo, ali njegov šut glavom, Petrović je zaustavio atraktivnom paradom. Prva prava akcija domaćih je viđena u 62. minutu. Rogan je lepo u srcu šesnaesterca uposlio Jovanovića, a ovaj neumoljivo ispod Lukića loptu poslao u mrežu za 1:0.

Posle toga nastupio je period igre u kom se ništa značajno nije dešavalo. Tačno 20 minuta nakon prvog, pao je i drugi gol za domaće. Rogan je još jednom bio asistent, centrirao je na šesterac gde se našao Kovač i glavom zakucao loptu u mrežu. Do kraja susreta nije više bilo promene rezultata, jedino je rezervista Radničkog, Ristović, pripretio udarcem sa preko 20 metara u 88. minutu, ali je bio zamalo neprecizan. Za ova dva kluba sledi dvomesečna pauza, dok u naredna četiri dana treba da bude odigrano još sedam preostalih utakmica iz ovog kola.

ČUKARIČKI - RADNIČKI 1923 2:0 (0:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Tomić Pavle. POM.SUDIJE: Šutulović Milan i Peranović Dragan. STRELCI: Jovanović 62. i Kovač 82.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Šapić (Čukarički), Damjanac i Lakićević (Radnički Kg).
ČUKARIČKI: Petrović, Rogan, Tošić, Jovanović (Rakonjac), Tanasijević, Kajević (Lukić), Mijailović, Šapić, Janković (Savić), Endiaje (Čolović), Kovač (Čolić).
RADNIČKI (KG): Lukić, Lakićević (Ristović), Damjanac (Dragutinović), Jovanović (Kovačević), Ilić, M.Vidović, Rašo, Vićentijević, Trifunović (Burmaz), Milanović, Tomić.

Novi Pazar 1 : 1 Vojvodina
Voždovac 5 : 2 Metalac
Partizan 1 : 0 Kolubara
Proleter 0 : 3 Radnički (N)
Čukarički 2 : 0 Radnički 1923
TSC 2 : 3 Crvena zvezda