TSC "glavometom" do ubedljivog trijumfa na "Čika Dači"

Nastavlja se jesenja rasprodaja bodova na “Čika Dači”. Kragujevački superligaš je u današnjem duelu sa ekipom TSC-a iz Bačke Topole doživeo i peti uzastopni poraz na svom terenu, i to sa ubedljivih 0:3 (0:1). Sva tri gola fudbaleri gostujuće ekipe postigli su glavom, nakon smušene reakcije odbrane kragujevačkog tima.

Još jednom su “crveni” uspeli da izigraju poverenje oko svojih najvernijih navijača, koji su uprkos nepovoljnim vremenskim uslovima došli da isprate poslednju utakmicu svog voljenog tima na “Čika Dači” u ovoj kalendarskoj godini i ujedno pruže podršku humanitarnoj akciji prikupljanja novčanih sredstava za lečenje Radovana Radakovića, nekadašnjeg čuvara mreže, a potom i trenera kragujevačkog kluba, koji bije tešku životnu bitku sa opakom bolešću.

Šef struke Radničkog 1923 Zoran Milinković i ovoga puta je imao problem prilikom sastavljanja tima koji će suprotstaviti ekipi iz Bačke Topole, s obzirom da zbog povreda nije mogao da računa na nekolicinu veoma bitnih igrača, poput Marka Mirića, Aleksandra Varjačića i Dragoljuba Srnića. U startnu postavu vratili su se oporavljeni Stefan Filipović i Veljko Trifunović, kao i Ognjen Ilić, koji se poslednji put pojavio kao starter na utakmici protiv lučanske Mladosti pre četiri kola.

Uvodni minuti utakmice pripali su gostima, koji su uspeli da zaprete u dva navrata preko Banjca, ali je Lukić oba puta intervenisao bez problema.

Domaćin je prvu priliku na utakmici stvorio u 19. minutu, kada je Ristović posle prodora po desnoj strani šutirao pored gola, da bi dva minuta kasnije golman TSC-a Nenad Filipović zaustavio udarac Veljka Trifunovića.

Povreda brazilskog štopera Leandra u 26. minutu utakmice nije previše poremetila ekipu iz Bačke Topole, koja već u narednom minutu stiže do rezultatske prednosti. Nakon centaršuta mladog Stanojlovića, korpulentni Vukić je sa sedam metara glavom zakucao loptu u gol domaćina.

Mogli su gosti vrlo lako da dupliraju vođstvo u 34. minutu. Stanojev je kao brzi voz protutnjao desnom stranom i izbio ispred Lukića, ali je šutirao pored gola. Potom se u prilici za gol našao i Stanojlović, međutim, i njegov udarac nije bio dovoljno precizan.

Finiš prvog poluvremena obeležio je mladi golman Radničkog 1923 Ognjen Lukić, koji je skinuo dva “zicera”, najpre Vukiću, a potom i Banjcu, tako da je najzaslužniji što Kragujevčani na odmor nisu otišli sa ubedljivijim zaostatkom.

Najbolju priliku u prvom delu susreta domaćin je propustio neposredno pred odlazak na pauzu, kada je nakon slobodnog udarca u izvedbi Nemanje Tomića, Miloš Vidović šutirao glavom preko gola.

Odličan udarac Ristovića u 51. minutu, koji je izazvao salvu uzdaha na tribinama “Čika Dače”, nagovestio je nešto bolje izdanje “crvenih” u drugih 45 minuta.

Na drugoj strani, gosti su u 57. minutu po drugi put uspeli da zatresu mrežu Šumadinaca, ali je pogodak Varge ipak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Najbliži izjednačenju Radnički 1923 je bio u 65. minutu, kada je posle kornera i gužve u kaznenom prostoru gostiju golman TSC-a Nenad Filipović krajnjim naporom izbacio loptu sa same gol-linije. Iskusni čuvar mreže istakao se i par minuta kasnije, kada je uspešno osujetio lukav pokušaj Veljka Trifunovića, dok je na suprotnoj strani terena Vićentijević izblokirao udarac Stanojeva.

Na maltene identičan način na koji su došli do vođstva, gosti su duplirali prednost u 71. minutu. Odličan centaršut Milićevića sa desne strane, u pogodak je pretvorio Banjac.

Završni udarac izbezumljenim Kragujevčanima zadao je strelac vodećeg gola za ekipu iz Bačke Topole Stefan Vukić, koji je iskoristio smušenu reakciju odbrane “crvenih” posle kornera u 80. minutu i udarcem glavom sa pet metara postavio konačnih 3:0.

Imali su gosti nekoliko prilika u finišu utakmice da trijumf učine još ubedljivijim. Najbolju je propustio rezervista Ratkov, koji je sa pet metara promašio ceo gol.

Tačku na jesenji deo sezone Kragujevčani stavljaju u sredu na gostovanju ekipi Čukaričkog u Beogradu.

RADNIČKI 1923 – TSC 0:3 (0:1)

Stadion:
“Čika Dača”. Gledalaca: 250. Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo). Pomoćnici: Miloš Miškeljin (Beograd), Milorad Jovanović (Ljig). Strelci: Vukić u 27. i 80. i Banjac u 71. minutu za TSC. Žuti kartoni: Damjanac, Trifunović, U. Vidović, Filipović (Radnički 1923), Tomanović (TSC).

RADNIČKI 1923: Lukić, Rašo, Vićentijević, Filipović, Damjanac, U. Vidović, M. Vidović, Tomić, Ristović (od 75. Kovačević), Ilić (od 58. Jovanović), Trifunović (od 75. Burmaz).

TSC: Filipović, Stojković (od 84. Krsmanović), Petrović, Varga, Leandro (od 26. Antonić), Tomanović, Milićević, Banjac (od 84. Stojiljković), Stanojev (od 68. Đakovac), Stanojlović, Vukić (od 83. Ratkov).

Vojvodina 2 : 3 Spartak ŽK
Mladost 3 : 2 Napredak
Crvena zvezda 1 : 1 Radnik
Radnički 1923 0 : 3 TSC
Radnički (N) 1 : 1 Čukarički
Kolubara 2 : 1 Proleter