Prazne mreže u Surdulici

Treći ovosezonski okršaj fudbalera kragujevačkog Radničkog 1923 i Radnika iz Surdulice okončan je podelom plena – 0:0. I pored otežavajućih uslova za igru, na Gradskom stadionu u Surdulici viđena je jedna dinamična i sadržajna fudbalska predstava, kojoj su samo nedostajali golovi.
Kragujevački superligaš je na megdan velikom dužniku iz prethodnog dela sezone izašao bez Aleksandra Varjačića, Dragoljuba Srnića i Marka Mirića, što je u samom startu predstavljalo ogroman hendikep za tim iz srca Šumadije. U startnoj postavi našli su se Igor Vićentijević i već pomalo zaboravljeni Momčilo Rašo, dok je mesto Dragoljuba Srnića u manevru zauzeo mladi crnogorski reprezentativac Miloš Brnović.

Pre samog početka utakmice minutom ćutanja odata je pošta nekadašnjem fudbaleru beogradskog Partizana i jugoslovenskom reprezentativcu Momčilu Vukotiću, koji je pre par dana izgubio bitku sa dugom i teškom bolešću.

Prvo veliko uzbuđenje na utakmici viđeno je u 7. minutu, kada se Miloš Spasić iznenada našao u više nego povoljnoj prilici da donese početnu prednost domaćinu, ali je pogodio samo stativu.

Pokušao je Spasić još jednom u 23. minutu da donese promenu rezultata, međutim, loš teren je učinio svoje, te je njegov udarac iz samog srca kaznenog prostora završio par metara od cilja. Usledili su potom pokušaji Bogdanovskog i Janjića sa distance, ali bez željenog efekta.

Kragujevčani su tek u 38. minutu došli u poziciju priprete domaćinu. Današnji kapiten Nemanja Tomić je uputio oštru loptu pred gol domaćina, tamo je Brnović pokušao da uputi udarac, ali je izblokiran, da bi na kraju Nikola Ristović šutirao preko gola. Dva minuta kasnije Tomić je u svom stilu uputio prilično jak i nezgodan udarac sa distance, ali je lopta završila u gol-autu.

Sreća je još jednom pogledala Kragujevčane u finišu prvog poluvremena, kada je najpre Medić pravom “bombom” sa dvadesetak metara uzdrmao prečku, da bi odbijenu loptu Uroš Milovanović poslao preko gola.

Nepun minut nakon što je glavni sudija utakmice Nenad Minaković označio početak drugog poluvremena, Bogdanovski je posle prodora po desnoj strani pokušao da ugrozi Lukića, koji je bio dobro postavljen u ovoj situaciji.

Uzvratili su “crveni” u 49. minutu. Nemanja Tomić je centrirao sa leve strane, Ristović uspeo da zahvati loptu glavom pored dvojice protivničkih igrača, ali nedovoljno da prevari golmana Radnika Miloša Ostojića. Mladi ofanzivac Radničkog 1923 našao se u centru pažnje i četiri minuta kasnije, kada je uhvatio volej na samoj ivici protivničkog šesnaesterca, međutim, lopta je i ovoga puta završila u Ostojićevom naručju.

Vredan pomena bio je i pokušaj glavom Borisava Burmaza nakon prekida u 62. minutu, koji nije ozbiljnije zabrinuo čuvara mreže ekipe iz Surdulice.

Još jednu u reviji izglednih prilika fudbaleri Radnika propustili su u 64. minutu. Uroš Milovanović je uspeo da prevari Milanovića, ali ne i Lukića, koji je još jednom bravuroznom intervencijom sprečio da lopta završi u njegovoj mreži.

Milovanovićeva šansa predstavljala je uvod u novu, još žešću ofanzivu Surduličana, koja je usledila u narednih petnaestak minuta utakmice.

Prvo je Spasić u 68. minutu uputio snažan, ali nedovoljno precizan udarac, da bi potom požrtvovani Damjanac u dva navrata uspešno izblokirao pokušaje Uroša Milovanovića.

Opasno je bilo pred golom kragujevačkog superligaša i u 73. minutu, kada je nakon dobrog centaršuta Bogdanovskog, Spasić šutirao glavom iz neposredne blizine, ali je lopta “okrznula” Milanovića i završila u korneru.

Visoki štoper Kragujevčana sjajno je reagovao i dva minuta kasnije, kada je posle sudara Bjedova i golmana Lukića izbacio loptu sa same gol-linije. Bila je to ujedno i poslednja velika prilika za promenu rezultata na ovoj utakmici, koja je okončana bez golova.

“Crveni” su osvojenim bodom u Surdulici vratili superligaški “fenjer” ekipi Novog Pazara, koja je na jučerašnjem gostovanju lideru na tabeli, beogradskom Partizanu, prekinula seriju od pet vezanih utakmica bez poraza.

U poslednjoj utakmici na svom “Čika Dači” ove jeseni, Kragujevčani će u subotu, 11. decembra, ugostiti ekipu TSC-a iz Bačke Topole, kojoj takođe ne “cvetaju ruže” u zadnje vreme.

RADNIK – RADNIČKI 1923 0:0

Stadion: FK Radnik. Sudija: Nenad Minaković (Novi Sad) Pomoćnici: Goran Beljin (Bela Crkva), Atila Harmat (Subotica). Žuti kartoni: Spasić, Hodžić, Bjedov, Nedeljković (Radnik), Ristović, Rašo, U. Vidović, Tomić (Radnički 1923).

RADNIK: Ostojić, Bogdanovski, Jokić, Radmanovac, Oreščanin, Medić, Biber (od 65. Nedeljković), Subotić (od 65. Bjedov), Janjić, Spasić, Milovanović. Trener: Dušan Đorđević.

RADNIČKI 1923: Lukić, Rašo (od 79. Filipović), Vićentijević, Milanović, Damjanac, M. Vidović, Brnović (od 58. U. Vidović), Ristović, Jovanović (od 61. Trifunović), Tomić, Burmaz (od 79. Ilić). Trener: Zoran Milinković.

Voždovac 3 : 1 Vojvodina
Partizan 2 : 0 Novi Pazar
Proleter 1 : 0 Metalac
Čukarički 5 : 0 Kolubara
TSC 1 : 1 Radnički (N)
Radnik 0 : 0 Radnički 1923