01.12.2021 Aleksandra Stojković

Sjajni Zmajevi i minimalan poraz na Marakani

U zaostalom meču 10. kola Super lige Srbije, fudbaleri Voždovca izgubili su minimalnim rezultatom 1:0 na gostovanju Crvenoj zvezdi. Odigrali su Zmajevi jedan izuzetno čvrst meč i pokazali svoje kvalitete, ali je gol Mirka Ivanića u 11. minutu posle prekida odlučio pobednika ovog susreta.

Šef struke Voždovca bio je izuzetno zadovoljan partijom svojih momaka, ali i razočaran zbog krajnjeg ishoda.

Odigrali smo jednu veoma čvrstu, mušku utakmicu! Čestitam mojim momcima na svemu prikazanom, posebno u prvom poluvremenu. Bili smo agresivni, bili smo mirni sa loptom, ostavili smo srce na terenu. Namučili smo Crvenu zvezdu, a to nije lako. Ostaje žal što posle ovakve igre sa Marakane odlazimo bez bodova”, rekao je gospodin Aleksandar Linta.

Posle vrlo izjednačenih 10 minuta igre, domaći tim uspeo je u 11. minutu iz prekida da dođe do vođstva preko Ivanića. U nastavku su Zmajevi pokazali da ih to nije previše poremetilo. Najpre je Lasickas centaršutom pokušao da uposli Vujnovića, a sredinom prvog poluvremena je i Pantović predriblao odbranu Zvezde i uputio šut ka golu, ali u spoljnu stranu mreže.

U 30. minutu je još jednu dobru šansu imao Vujnović, ali je Borjan bio na mestu.  Voždovac je do kraja prvog poluvremena nastavio sa dobrom igrom, ali se rezultat nije menjao, na pauzu se otišlo pri vođstvu crveno-belih 1:0.

Fudbaleri Voždovca nastavili su u istom ritmu i u drugom poluvremenu. U 49. minutu uputili su novi šut ka golu protivnika, oduzeo je Purtić loptu rivalu i uputio šut sa distance, ali je kapiten Zvezde ponovo dobro reagovao.

U 60. minutu, šef Linta odlučio se za trostruku izmenu. MašovićStanisavljević i Milosavljević ušli su u igru umesto KeiteAjdinovića i Milojevića.

Prva opomena na meču došla je u 74. minutu, Milović je sprečio opasnu kontru Zvezde i sudija je to kaznio žutim kartonom. U 81. minutu, Voždovac je napravio i dve preostale izmene. Stoisavljević i Mijailović su na terenu zamenili Vujnovića i Lasickasa

Još jedna izuzetna šansa Zmajeva u samoj završnici. Stoisavljević se našao pred golom protivnika i uspeo da sačuva loptu, Hajdin je petom dodao do Milosavljevića, omladinski reprezentativac Srbije uputio je sjajan šut ka suprotnoj stativi, ali mladi Stoisavljević nije uspeo da je stigne i uputi šut ka golu Zvezde.

Zmajevi naredni meč igraju u utorak (07.12.) od 14 časova protiv novosadske Vojvodine.

Vojvodina 2 : 1 Kolubara
Radnički (N) 1 : 1 Metalac
Radnički 1923 2 : 1 Novi Pazar
Crvena zvezda 1 : 0 Voždovac
Mladost 0 : 2 Partizan
Spartak ŽK 1 : 2 Proleter
Napredak 1 : 2 Čukarički
Radnik 2 : 1 TSC