Voša izgubila od Crvene zvezde

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine izgubili su na svom "Karađorđu" od Crvene zvezde rezultatom 1:2 (1:0) u 15. kolu Super lige Srbije. Strelac jedinog pogotka za Vojvodinu postigao je Mirko Topić u 31. minutu, dok su za Crvenu zvezdu golove dali Milan Pavkov u 52. i Aleksandar Dragović u 62. minutu.

Pred početak utakmice, kapiten Vojvodine Nemanja Čović uručio je pehare i medalje najboljim ekipama i pojedincima „Trofeja Novog Sada“, jesenjeg međunarodnog festivala fudbala za decu, koji je tokom prethodna tri dana bio održan u Novom Sadu. Pobednički pehar je pripao ekipi Vojvodine, drugoplasirani je bio Nižnji Novgorod B, dok je trećeplasirani bio Partizan. Što se tiče pojedinačnih nagrada, za najboljeg igrača je izabran Dušan Cupara iz Vojvodine, najbolji strelac je Fjodor Sjusko iz Nižnjeg Novgoroda, a najbolji golman Filip Bjeljac iz Vojvodine.

Prvu priliku na utakmici imala je Crvena zvezda i to u 20. minutu, nakon akcije po desnoj strani, Gajić je vratio povratnu, odbrana Vojvodine je intervenisala, ali samo do Ivanića koji je sa 15 metara šutirao pored stative.  Voša je uzvratila posle samo tri miunta, Vukadinović je centrirao do Mrkaića koji je bio najviši u skoku na drugoj stativi, ali je gađao pored stative.

Najveću šansu imao je Mrkaić u 26. minutu, Devetak je uputio oštar centaršut kroz peterac, a napadač Vojvodine je iz neposredne blizine šutirao pored gola. Novi problem za  Vojvodinu desio se minut kasnije, Bjeković je zbog povrede mišića morao da napusti teren, a zamenio ga je Jeličić.

Vojvodina je povela nakon treće velike prilike, u 30. minutu, nakon gužve u šesnaestercu Crvene zvezde, na pravom mestu našao se Topić, koji je šutirao, lopta je na putu ka golu zakačila Dragovića i završila u mreži.

Zvezda je odmah odgovorila boljom igrom, jer je posle dva minuta Pavkov imao najbolju šansu, njegov udarac iz neposredne blizine izblokirala je odbrana Vojvodine.

U 38. minutu centimetri su delili Vojvodinu od drugog gola, nakon nove dobre akcije, Vukadinović je vratio povratnu za Busnića koji pogađa spoljni deo mreže sa nekih 12, 13 metara.

Crvena zvezda je zaigrala još ofanzivnije u drugom poluvremenu, u 50. minutu  Pavkov je postigao pogodak, ali je iz VAR  sobe stigao signal da je prethodno Katai bio u nedozvoljenoj poziciji. Ipak, tri minuta kasnije sve je bilo regularno, Stanić je centrirao sa desnog boka, Pavkov je bio najviši u skoku i glavom pogodio za 1:1.

Taj pogodak ubrzao je igru na obe strane, na isteku sata igre, Veljko Simić je odlično gađao, istakao se Borjan, a potom na drugoj strani i Nikola Simić posle udarca Kataija. Crvena zvezda je na isteku sata  igre uspela da preokrene, nakon kornera, Sanogo je zakačio loptu glavom, a na drugoj stativi je sačekao Dragović za 1:2.

Voša je odmah odgovrila, u 63. minutu Zukić je izveo korner, Kabića, koji je neposredno pre toga zamenio Vukadinovića, pogodila je lopta i potom je pred golom u poslednjem trenutku Gobeljić sačuvao mrežu gostiju.

Usledio je nešto mirnije period utakmice, Zvezda se povukla i čuvala vođstvo dok je Vojvodina pokušavala da dođe do opasne zone i da ugrozi gol Borjana. Slavoljub Đorđević pokušao novom izmenom, Bastajić je zamenio Mrkaića, ali je i Stanković odgovorio uvođenjem veziste Krstičića umesto Pavkova.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Crvena zvezda je sačuvala prednost, sledi dvonedeljna pauza, nakon koje Vojvodina gostuje ekipi Partizana.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: N. Simić – Bjeković (od 28. Jeličić), Kovačević, Stevanović, Devetak – Topić, Busnić – Vukadinović (od 61. Kabić), Zukić, V. Simić – Mrkaić (Od 79. Bastajić).

Crvena zvezda: Borjan – Gajić (od 46. Gobeljić), Pankov (od 46. Eraković), Dragović, Rodić – Sanogo, Stanić (od 64. Petrović) – Ben (od 46. Falko), Ivanić, Katai – Pavkov (od 85. Krstičić).

Vojvodina 1 : 2 Crvena zvezda
Radnički 1923 1 : 2 Mladost
Radnički (N) 0 : 0 Spartak ŽK
Kolubara 1 : 0 Napredak
Metalac 1 : 1 Radnik
Novi Pazar 1 : 1 TSC