Prazne puške na Voždovcu

Reprezentativna pauza je završena, a prva utakmica u nastavku prvenstva je između ekipa iz gornjeg dela tabele, Voždovca i Napretka. Gosti iz Kruševca su u negativnoj seriji od tri uzastopna poraza, dok su "Zmajevi" svoj niz bez pobeda prekinuli u minulom kolu, deklasiravši Spartak u Subotici 4:0.

Odmah je počelo sa uzbuđenjima, na isteku 3. minuta Đuričković je ugrozio gol domaćih udarcem sa dvadesetak metara, ali je lopta zamalo završila iznad prečke. Međutim, posle toga igra se svodila na dodavanja "ja tebi, ti meni", nijedna ekipa nije ulazila u rizik. Takva igra od noge do noge nije donela nikakav benefit današnjim suparnicima, pa se na odmor otišlo s najnepopularnijim rezultatom.

I drugi deo utakmice počinje šansom gostiju. Đorđe Jovanović je u 52. minutu uputio udarac u okvir gola sa oko 12 metara, na mestu je bio pouzdani Preković. Voždovac igra malo otvorenije, ali ne uspeva da uđe u šansu, jer je odbrana gostiju dobro taktički postavljena. Aleksandar Stanisavljević je u 77. minutu pokušao udarcem sa preko 20 metara da iznenadi gostujućeg golmana, lopta je završila nekih par centimetara iznad gola. To je ujedno bilo sve od Voždovca danas i tako je ova nezanimljiva utakmica završena bez golova.

Voždovac sledeće kolo gostuje Radniku u Surdulici, dok Napredak pod Bagdalom dočekuje Novi Pazar.

VOŽDOVAC - NAPREDAK 0:0

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Srećković Marko. POM.SUDIJE: Petrović Nemanja i Pavlović Slobodan. ŽUTI KARTONI: Đuričković, Rašković, Tomić i S.Jovanović (Napredak).

VOŽDOVAC: Preković, Milović, F.Stanisavljević (Milosavljević), A.Stanisavljević, Mijailović (Lasickas), Pantović (Stojčev), Vujnović, Purtić (Keita), Mašović (Ajdinović), Ivezić, Hajdin.

NAPREDAK: Vasiljević, S.Jovanović, Kerkez, Đuričković, Kunić (Bačanin), Mršić, Tomić, Spremo, Stevanović (Kočić), Rašković, Đ.Jovanović.

Čukarički 1 : 1 Vojvodina
Proleter 1 : 0 TSC
Partizan 2 : 0 Radnik
Voždovac 0 : 0 Napredak
Novi Pazar 0 : 1 Spartak ŽK
Metalac 0 : 2 Mladost