Čukarički evropski put završio u Stokholmu, Hamarbi ubedljiv u revanšu

Čukarički evropski put završio u Stokholmu, Hamarbi ubedljiv u revanšu--

Hamarbi – Čukarički 5:1 (3:0)

Strelci: 1:0 – Žeaze u 12, 2:0 – Selmani u 26, 3:0 – Paulsen u 44, 3:1 – Endijae u 64, 4:1 – Svedberg u 67, 5:1 – Selmani u 72. minutu. Stadion: „Tele 2“ arena u Stokholmu. Gledalaca: 7.855. Sudija: Denid Higler. Pomoćnici: Rodžer Honig i Čarls Šap (svi iz Holandije). Žuti kartoni: Rodić, Andersen (Hamarbi), Tanasijević, Šapić (Čukarički).

HAMARBI: Ousted, Fenger, Paulse, Fjoluson, Rodić (od 85. Sandberg), Andersen, Bojanić (od 85. A. Kalili), Žeaze, Amo (od 68. Akam), Selmani, Ludvigson (od 59. Svedberg).

ČUKARIČKI: Petrović, Tanasijević, Drezgić, Šapić, Roganović, Docić, Kovač (od 73. Lukić), Endijae, Janković (od 59. Kempbel), Kajević (od 53. Čolović), Jovanović.

Čukarički je evropski put završio u Švedskoj. Poklekli su belo-crni pritisku, nisu uspeli da odbrane beogradskih 3:1 i u revanšu u Stokholmu doživeli su ubedljiv poraz od Hamarbija za eliminaciju u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija. Šveđani su postigli čak pet golova, dva su bila delo Selmanija, po jednom su pogađali Žeaze, Paulsen i Svedberg, dok je Endijae pogotkom samo na kratko vratio neizvesnost u jednom trenutku – 5:1.

Vrlo loše su igrači Čukaričkog ušli u meč, a to im se brzo osvetilo. Već u 20. sekundi susreta domaći su imali stopostotnu priliku, Selmani je iskosa sa leve strane, sa tri metra udaljenosti, šutirao preko gola Petrovića. U šestom minutu je iz vrlo dobre pozicije pokušao i Bojanić, ali je i on bio neprecizan.

Samo četiri minuta kasnije još jedna odlična akcija Hamarbija, Žeaze je uposlio Fjlusona, koji je sa 17 metara šutirao preko gola. Sve to je bila najava onoga što će se dogoditi u 12. minutu i što je očigledno dalo ogroman impuls i navijačima i igračima švedskog tima. Posle ubacivanja sa desne strane, lopta je nekako došla do usamljenog Žeazea, koji je sa pet metara lako zakucao u mrežu Petrovića – 1:0.

Tek u 19. minutu prvi pokušaj Brđana, Docić je proigrao Jovanovića, koji je šutirao sa 20 metara, ali je lopta otišla preko gola Hamarbija. Samo minut kasnije bilo je vrlo, vrlo opasno pred golom Petrovića. Najpre je Amo sjajno šutirao sa 17 metara, Petrović je uspeo da obrani, a u nastavku akcije Bojanić je tukao zamalo preko gola Čukaričkog.

U 24. minutu šansa utakmice za Brđane. Docić je fantastično centrirao sa leve strane, Endijae je potpuno usamljen sa osam metara glavom šutirao preko gola. Kazna je stigla u sledećem napadu Šveđana, Selmani je lako umakao odbrani belo-crnih i elegantno prebacio Petrovića – 2:0, u tom trenutku domaći su nadoknadili minus iz Beograda.

Samo tri minuta kasnije Hamarbi je mogao do trećeg gola. Ipak, Petrović je čudesnom intervencijom spasao gol, iako je Selmani silovito šutirao sa pet metara. Isti igrač je pretio i u 32. minutu, ali je i ovoga puta Petrović bio na visini zadatka, posle šuta napadača Hamarbija sa 16 metara.

Imao je u 37. minutu i Amo sjajnu priliuku, odlično je zahvatio loptu sa 16 metara, ali je ona posle njegovog šuta otišla zamalo pored desne stative Petrovićvog gola. U narednom minutu lepa kontra Brđana, povukao je Docić, dodao do Kajevića, ovaj odmah uposlio Kovača, ali je on šutirao sa 19 metara zamalo iznad gola Hamarbija.

Pred kraj poluvremena, u 44. minutu, najgori mogući scenario za Čukarički. Posle prekida i ubacivanja Fenegra Paulsen je nadvisio odbranu Brđana i glavom lako matirao Petrovića – 3:0.

Početak drugog poluvremena doneo je nešto bolju igru Beograđana, ali su prvu sjajnu priliku ipak imali Šveđani. Ponovo je Palusen opasno pretio, ponovo je bio najviši u skoku, ali je pogodio samo prečku. U 57. minutu Amo se u kontri odlično izborio za poziciju, šutirao je sa 12 metara, srećom zamalo pored stative Petrovićevog gola.

Posle dugo vremena Docić je u 62. minutu dobio malo prostora, odmah je šutirao sa skoro 30 metara, ali je čuvar mreže Hamarbija bio oprezan. Dva minuta kasnije još jedna dobra akcija brelo-crnih, ovoga puta posle ubacivanja Roganovića preciznim udarcem završio je Endiaje za nadu Čukaričkog – 3:1.

Ta nada je ipak prekratko trajala, svega tri minuta. Svedberg je ostao usamljen na 16 metara, vrlo preciznim udarcem matirao je Petrovića – 4:1. Na tom talasu, Hamarbi je postigao i peti gol, ispostavilo se u tom momentu je domaći tim i „zatvorio“ utakmicu, precizan je po drugi put na meču bio Selmani – 5:1.

Poušavali su Brđani da jednim golom koliko-toliko vrate neizvesnost, ali je tada već bilo prekasno. Imao je još jednu solidnu priliku Endijae, mogao je i Kempbel bolje da reaguje u jednoj situaciji, ali je vrlo opasno bilo i prilikom svake kontre Hamarbija, no i domaći igrači su u finišu meča bili neprecizni.

Vojvodina 2 : 1 Proleter
Čukarički 0 : 0 Partizan
TSC 2 : 1 Voždovac
Radnik 2 : 0 Novi Pazar
Napredak 1 : 0 Metalac
Spartak ŽK 4 : 3 Kolubara
Mladost 2 : 0 Radnički (N)
Crvena zvezda 4 : 1 Radnički 1923