Zmajevi najzad bljuju vatru

Osam kola bez pobede, poslednji trijumf Voždovac je ostvario još 29. novembra u 16. kolu protiv Mladosti iz Lučana, na svom krovu. S druge strane Bačka je u nizu od četiri poraza i na poslednjem mestu na tabeli. Dakle, očekuje se da jedan rival danas prekine lošu seriju.

Domaći od samog starta imaju veću želju da postignu gol, Stojčev u 8. minutu lepo centrira na peterac, ali Stanisavljević kasni za delić sekunde i prva šansa na utakmici odlazi u nepovrat. Igra i elan Voždovca su se brzo raspukli kao mehur odbijajući se o bedem gostiju, igra ulazi u mirniji tok. Bačka iznenada ima veliku šansu u 30. minutu, Pantić se pravo niotkuda našao sam na desetak metara od gola i uputio prizeman udarac, golman domaćih Preković iz drugog pokušaja uspeva da ukroti udarac.

Igrao se 38. minut kada Stojčev ima polušansu, šutira sa 14 metara, ali nije podesio nišanske sprave pa lopta odlazi pored gola. U drugom minutu nadoknade nakon kiksa Obuobija, Žakula izvanredno pronalazi usamljenog Parađinu koji sa deset metara šalje loptu ispod istrčalog Prekovića u mrežu. Tako je Bačka otišla na odmor s minimalnom prednošću.

Cvetićanin je oprobao svoj šut, neki minut pošto je utakmica nastavljena, međutim lopta koju je poslao sa 18 metara prohujala je kraj desne stative gola gostiju. Zmajevi nastavljaju sa atacima, ali im gostujući igrači ne dozvoljavaju da uđu u kazneni prostor, pa su primorani šutevima sa distance da pokušaju doći do izjednačenja. Arsić u 54. minutu šutira sa dvadesetak metara, nije imao sreće, lopta je odskakutala koji centimetar pored stative.
Voždovac ima apsolutni posed lopte, ali tu nadmoć ne uspeva da materijalizuje pogotkom sve do 64. minuta kada je Arsić realizovao ispravno dosuđen kazneni udarac. Prethodno je posle centaršuta Milojevića, Stoisavljević tukao glavom, lopta je na putu ka golu udarila u ruku Zdravkovića i za sudiju Maksimovića nije bilo dvoumljenja oko dosuđivanja penala.

Nije prošlo ni 4 minuta, a Arsić donosi  totalni preokret. Posle centaršuta Hajdina najspretniji je u gužvi i šutem sa 7-8 metara loptu šalje neodbranjivo u gol. Voždovac vodi 2:1. Stoisavljević u 71. minutu šutem sa oko 20 metara pogađa prečku, a u ponovljenom pokušaju loptu šalje direktno u dobro postavljenog Milojevića i tako propušta da u kratkom vremenskom intervalu postigne i treći pogodak za domaće.

Gosti su totalno psihološki pali posle drugog gola i nisu uspevali da uspostave ravnotežu na terenu. Igrao se 85. minut kada je sudija ponovo pokazao na belu tačku za Voždovac. Nedeljković je nadomak gola oborio Stoisavljevića, a isti igrač je slabo izveo penal, Milojević je pročitao stranu i izašao kao pobednik.
Do kraja susreta nije bilo promena, Voždovčani su preokretom došli do vredne pobede nakon nešto više od tri meseca posta. Sledeće kolo, u nedelju, Zmajevi gostuju Metalcu u Gornjem Milanovcu, dok Bačka dočekuje na svom terenu Mladost iz Lučana.

VOŽDOVAC - BAČKA 2:1 (0:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Maksimović Đorđe. POM.SUDIJE: Peranović Dragan i Mikalački Ivan. STRELCI: Arsić 64. (k.u.) i 68.min (Voždovac), Parađina 45+2.min (Bačka). ŽUTI KARTONI: Gajić i Purtić (Voždovac), Zdravković, Nedeljković, Eskić i Žakula (Bačka).
VOŽDOVAC: Preković, Bogdanović, Obuobi (Dukić), Milosavljević (Vučić), Stojčev (Stoisavljević), Cvetićanin (Ivezić), Gajić, Stanisavljević (Milojević), Purtić, Arsić, Hajdin.
BAČKA: Milojević, Parađina, Lakić-Pešić, Nedeljković, Pantić, Ašćerić (Kazačoks), Mijatović, Žakula, Ivančević (Zličić), Eskić (Kaspars), Zdravković.

Radnik 4 : 1 Novi Pazar
Javor Matis 1 : 1 Inđija
Partizan 2 : 0 Vojvodina
Napredak 0 : 2 Rad
Mladost (L) 0 : 2 Zlatibor
Voždovac 2 : 1 OFK Bačka