Velika tri boda Rada protiv Novosađana

Na prolećnoj premijeri Rad je na Banjici dočekao novosadski Proleter. Tokom zimske pauze osveženi i pojačani građevinari ušli su u ovaj meč sa najvišim ambicijama, tri boda i izlazak iz zone ugroženih im je bio imperativ.

Prvu priliku za postizanje pogotka je imao domaći tim preko Karaklajića u 10. minutu. Međutim njegov šut sa desetak metara je bio lak plen za Vasiljevića. Rad ima inicijativu, ali iz njihove napadačke igre nije se izrodilo puno šansi, jer su gosti napravili čvrst bedem ispred svog gola.

Gosti su nešto pokušavali udarcima sa distance,  a najbliži pogotku je bio Kovačević u 27. minutu kada je posle njegovog šuta sa dvadesetak metara lopta prohujala kraj samog roglja. Rad nastavlja sa atacima, a posle prodora Karaklajića u 33. minutu lopte se dokopao Šarić i šutirao iz okreta sa 12 metara, Vasiljević loptu vrhovima prstiju izbacuje u korner.

Mirosavljev uzvraća 2 minuta kasnije na drugoj strani, ovaj put se istakao Kahriman odbranivši mu šut sa oko 13-14 metara, kao i u 40. minutu kada su ponovo isti akteri na sceni. To je bilo sve što se tiče prvog dela i na odmor se otišlo bez golova.

Povratnik u ekipu Rada, Kaluđerović, posle prodora Novakovića i idealne asistencije, dovodi svoj tim u vođstvo u 56. minutu i tako sjajno otvara drugo poluvreme. Proleter preuzima inicijativu, a sjajni Kahriman neutrališe šut Živojinovića u 60. minutu iz neposredne blizine.
Rad od sredine poluvremena uspostavlja ravnotežu na terenu i mudro čuva vođstvo. Najveću priliku za izjednačenje propušta Mirosavljev u 83. minutu kada njegov volej sa 8 metara bravurozno brani Kahriman. Veteran na golu domaćih je i najzaslužniji za velika tri boda Rada u borbi za opstanak, mada je i igra znatno popravljena u odnosu na jesenji deo. Vidi se potpis trenera Milanovića, igra sa puno tečnih akcija i uvežbanih kombinacija.

RAD - PROLETER 1:0 (0:0)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Ostraćanin Stanko. POM.SUDIJE: Pašajlić Milan i Minić Milan. STRELAC: Kaluđerović 56.min (Rad). ŽUTI KARTONI: Novaković i Stanisavljević (Rad), Bašanović (Proleter).
RAD: Kahriman, Stanisavljević (Jovanović), Novaković (Trninić), Ciger, Mladenović (Damnjanović), Lazarević, Šarić (Busnić), Blažić, Stojsavljević, Radivojević, Karaklajić (Kaluđerović).
PROLETER: Vasiljević, Jovanović, Mirosavljev, Kovačević, Bašanović, Ilić (Bacanović), Andrejević, Janković (Milošević), Živojinović (Mitrović), Tomović (Gluščević), Knežević.

Novi Pazar 1 : 3 Crvena zvezda
Metalac 1 : 1 Radnički (N)
OFK Bačka 2 : 0 Mačva
Zlatibor 1 : 1 Spartak ŽK
Rad 1 : 0 Proleter
Vojvodina 0 : 1 TSC