Golubovima letelo perje na brdu

Igra Čukaričkog i Spartaka u prvih 20 minuta rastrzana, sa puno grešaka na obe strane, za sablasno prazne tribine. A onda je pukao kontranapad ˝Brđana˝, Kovač je uposlio zaboravljenog Birmančevića, koji rutinirano šalje loptu u mrežu kraj nemoćnog Dujmovića.
Sledeći ozbiljniji napad domaćih i ponovo pogodak. Igrao se 32. minut kada je Birmančević posle prodora po levoj strani u petercu pronašao Tedića, a on u padu, glavom poslao loptu u gol. Neka 4 minuta kasnije Srećković u svom kaznenom prostoru nesmotreno obara Vidosavljevića i glavni sudija Đorđić se nije dvoumio da pokaže na belu tačku za Čukarički. Siguran izvođač je bio Docić za velikih 3:0.
Prvi i jedini udarac ka golu domaćih, ˝Golubovi˝ su imali u 44. minutu preko Marčića, njegov šut sa 20 metara je završio pored gola. Odmah je na drugoj strani uzvratio Vidosavljević. Posle lepog driblinga se oslobodio pratioca i sa petnaestak metara uputio prizeman udarac, ali pravo u vratara gostiju.
Drugo poluvreme nije bilo puko otaljavanje posla od strane domaćina, već su nastavili sa atacima na gol Subotičana. Birmančević u 53. minutu šutira iskosa sa 18 metara, brani Dujmović, a onda isti igrač u 57. minutu posle solo prodora pronalazi Vidosavljevića, ali i on biva neprecizan. Vidosavljević se u 61. minutu našao oči u oči sa Dujmovićem, međutim ponovo je dekoncentrisan, da bi se u 63. minutu, posle kornera, sam kao duh na 3 metra od gola Spartaka našao i Kajević, ali je loptu glavom poslao u gol aut.
Kazna stiže u 66. minutu. Preslikana akcija kao kod prvog gola domaćina, ovaj put su akteri igrači Spartaka. Vidaković je u kontri izbacio usamljenog Denkovića po levoj strani, a on je loptu poslao pokraj istrčalog Petrovića u gol. Gosti smanjuju na 3:1 i daju sebi kakvu takvu nadu u preokret.
Međutim samo 5 minuta kasnije tačku na ovaj susret, posle lepog udarca glavom, stavlja Šapić na centaršut Ćirkovića. Tada je utakmica bila zatvorena, a stativa koju je u poslednjem minutu igre pogodio gostujući igrač Marčić, umesto mreže, samo bi ublažila poraz.
Subotičani su potpuno nadigrani na Banovom brdu, a Čuka posle par lošije rezultatski odigranih utakmica, zasluženo osvaja sva tri boda.

ČUKARIČKI - SPARTAK 4:1 (3:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Đorđić Miloš. POM.SUDIJE: Bogićević Dragan i Banović Bojan. STRELCI: Birmančević 20.min, Tedić 32.min, Docić 37.min (k.u.) i Šapić 71.min (Čukarički), Denković 66.min (Spartak). ŽUTI KARTONI: Birmančević, Vidosavljević, Ostojić i Ortiz (Čukarički).
ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Tedić (Mićin), Vidosavljević (Ndiaje), Kamenović, Kajević, Ćirković, Ostojić, Šapić, Kovač (Ortiz), Birmančević.
SPARTAK: Dujmović, Jočić, Tekijaški, Srećković (Jovanović), Milošević, Vidaković, Denković, Dunđerski (Šormaz), Tufegdžić, Marčić, Otašević.

Radnik 2 : 0 Javor Matis
Rad 3 : 4 TSC
Napredak 0 : 0 Proleter
Mačva 0 : 3 Crvena zvezda
Partizan 1 : 0 Radnički (N)
Inđija 3 : 0 Voždovac