Kanonada Nišlija

FK Javor

Obećao je, u najavi ove utakmice trener Nišlija, Milorad Kosanović, osvajanje tri boda na gostovanju u Ivanjici. Ispunio  je "Kosan" obećanje, i to kako ? Sedam golova u mreži domaćina, u istorijskoj pobedi Radničkog, najvećoj od kada je na terenima elitnog fudbalskog takmičenja od svog postojanja.

Očekivali su Ivanjičani od ove utakmice mnogo. Dobre igare i rezultati, približili su ih zoni plejofa, ali danas su naišli na izuzetno raspoloženi Radnički koji im ni jednog trenutka nije dao nadu da bi uspešan niz mogli nastaviti.

Mrežu Javora je načeo Lazar Đorđević u 10. minutu, a do kraja poluvremena, u 38. minutu gol je postigao Čumić. U nastavku se čak pet puta zatresla mreža golmana Lazovića a strelci su bili još jednom Čumić, Jirka, Pantelić, Haskić i Mihajlović.

Šef stručnog štaba Radničkog Milorad Kosanović bio je veoma zadovoljan i žestok u komentru nakon ovog susreta.

"Drago mi je zbog ove  pobede i što sam se kao trener upisao u istoriju Radničkog. Sada sam siguran da će me u Nišu večno pamtiti.  Igrali smo kako treba. Čvrsto, snažno i hrabro. Stavili smo brzo stvari pod kontrolu i onda iskoristili sve slabosti koje je Javor ispoljio. Prva dva gola smo dali na vreme i to je otvorilo utakmicu. Na poluvremenu smo se dogovorili da pojurimo 3:0 i zatvorimo meč, a kada smo to uradili dogovorili smo se da ne stajemo i da igramo jako do kraja, što smo i učinili. To je ono što me najviše raduje, da smo trajali svih 90 minuta. Ono što nije bilo lepo je izjava mog kolege iz Javora Bondžulića, koji me uvredio rekavši da ja sredom lepo objašnjavam ko je kriv za slabe rezultate srpskih klubova u Evropi, a onda mi subotom odgovara kad se te slabosti pojave na našim utakmicama. On je verovatno nezadovoljan zbog poništenog gola Javoru kod 0:0, ali bio je čist faul. Posle toga smo vređani sa tribina, a on je podlegao sudu publike. Bolje bi mu bilo da nauči nešto i da vodi ekipu drugačije, a ne da dozvoli da mu ekipa kući primi sedam golova, a mogla je da primi 12" - rekao je Kosanović.

U sledećem kolu igrači Radničkog gostuju ekipi Voždovca.

JAVOR – RADNIČKI 0:7 (0:2)

Stadion Kraj Moravice u Ivanjici
Sudija: Milan Ilić (Ćuprija)
Strelci: - 0:1 u 10. Lazar Đorđević, - 0:2 u 38. Čumić, - 0:3 u 48. Jirka, - 0:4 u 65. Pantelić, - 0:5 u 66. Haskić, - 0:6 u 75. Čumić, - 0:7 u 83. Mihajlović
Žuti kartoni: Amanović, Dolmagić, Mrkaić (Javor), Čumić (Radnički)

JAVOR: Lazović, Kolaković (od 55.Cvetković), Jevremović, Amanović, Pavišić (od 73. Zvekanov), Piščević, Dolmagić, Krnić, Maričić, Petković (od 72. Nikolić), Mrkaić.

RADNIČKI: Petrović, Todorovski, Stevanović, Sulaka, Lazar Đorđević, Noma, Meleg (od 76. Mihajlović), Pantelić (od 67. Jovanović), Jirka, Čumić (od 76. Filip Knežević), Haskić.

Javor Matis 0 : 7 Radnički (N)
Crvena zvezda 2 : 0 Voždovac
Proleter 0 : 1 Mladost
TSC 2 : 2 Spartak ŽK
Radnik 3 : 3 Čukarički