Voždovac – Rad 2:1, bodovi ostaju na krovu!

Fudbaleri Voždovca u 14. kolu Linglong Superlige Srbije pobedili su ekipu Rada u svojevrstnom gradskom derbiju rezultatom 2:1.  Zmajevi su dočekali “građevinare” nakon nerešenog ishoda u Kruševcu i na sedmom mestu tabele, dok tim sa Banjice nije mogao da se pohvali sjajnom formom i zauzima pretposlednje mesto na tabeli Linglong Superlige.

Prva prilika na meču za Voždovac u 12. minutu, centrirao je Stojčev, Mašović pokušao glavom, ali je nažalost poslao loptu iznad gola Rada.

Prvu izmenu na meču smo videli u 31. minutu u timu Voždovca i to prinudnu. Nakon oštrog starta Filipa Kasalice, Miloš Stojčev nije mogao da nastavi meč pa umesto njega u igru ulazi Krasić. U 42. minutu sjajno je Krasić centrirao sa desne strane, međutim štoper Cvetković se nije najbolje snašao u petercu Rada, te je lopta završila kod golmana “građevinara”.

Nakon toga su usledile tri uzastopne prilike za Rad, ali Marko Ilić pokazuje zbog čega je reprezentativni golman! Tri sjajne intervencije, mreža "zmajeva" je sačuvana. Na poluvreme se otišlo bez golova u utakmici u kojoj je tempo bio nedostajan gradskog derbija između ova dva rivala.

Samo što je počeo drugi period igre Filip Kasalica u 47. minutu postiže pogodak i dovodi Rad u prednost od 0:1. Na izjednačenje rezultata se nije dugo čekalo, već u 56. minutu Justas Lasickas je uputio udarac iz daljine i postigao pogodak! U 66. minutu preokret na Krovu! Zmajevi golom Nišića dolaze u prednost od 2:1.

U 74. minutu još jednom Marko Ilić sjajno brani “zicer” priliku za Filipa Kasalicu i sprečava poravnanje rezultata. Sjajna prilika za Voždovac u 77. minutu, prvo je Nikolić postigao pogodak koji je poništen zbog ofsajda, a zatim je Stanisavljević uputio oštar udarac koji je završio tik pored desne stative gola Rada. U ovom delu susreta Voždovac dominira na terenu u svim segmentima igre ali tu svoju inicijativu ne uspeva da kruniše novim pogotkom. Najzreliju šansu sa pogodak propuša Purtić u 90. minutu posle oštrog centaršuta Alena Mašovića, loptu je zahvatio petom i pokušao atraktivno da zatrese mrežu, ali lopta odlazi pored desne stative gola Rada.

Bila je ovo još jedna pobeda Voždovca koji od septembra ne zna za poraz, sada već šest mečeva! Sjajno su se "zmajevi" vratili u igru nakon vođstva Rada i pokazali da ekipa poseduje ogroman karakter. Voždovac ostaje jedini tim u ligi koji je postigao pogodak na svakom meču ove sezone!

Javor Matis 1 : 0 Proleter
Crvena zvezda 3 : 1 TSC
Radnički (N) 0 : 2 Radnik
Voždovac 2 : 1 Rad
Mladost 0 : 1 Napredak
Spartak ŽK 3 : 1 Mačva
Čukarički 2 : 1 Partizan
Vojvodina 1 : 0 Inđija