Prva pobeda Bečejaca u novoj sezoni - foto: V. Jankov
Novo izdanje bečejskih vaterpolista uknjižilo je prvu pobedu u novoj sezoni. Savladana je Palilula rezultatom 13:11. Objektivno gledano, pobeda je mogla biti izraženaija ubedljivijim rezultatom, jer je do poslednjih osam minuta igre bilo 12:7.
- Kontrolisali smo igru i rezultat u prve tri četvrtine, a onda smo u poslednjoj psihički pali i dozvolili rivalu da se prbliži, ali ne i ugrozi pobedu. Svi su dobili priliku da igraju, a najveći teret su izneli iskusniji igrači, što se od njih i očekuje. Dobro je da smo upisali pobedu i sada se okrećemo novom izazovu. Naš moto je da idemo utakmicu po utakmicu, a forma i rezultati će se dizati kako vreme odmiče, veli trener Bečejaca Miloš Brkljač.
Naredni rival mladića sa Tise je mlada i kvalitetna ekipa Save iz Šapca. Utakmica će se igrati u subotu od 20 sati u legendarnom bazenu kraj Tise.
Bečej - Palilula 13:11 (2:1, 6:3, 4:3, 1:4)
Bečej: Plivalište PSC „Đotđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Darko Gavrilović (Zrenjanin), Gabor Buranj (Senta). Isključenja: Bečej 11, Palilula 6. Peterci:Bečej 2(2), Palilula 1(1).
Bečej: Jakovljević, Mraović, Mikalački, Naćuk 5, Dobožanov 3, Mesaroš 2, Kuprešak 1, Mrvić, Lovčević, Stanivuk 2, Pantić, Pavkov, Stojanov, Jovanov.
Palilula: Spasojević, Stanković, Tenžera 1, Đorđević, Nikolić, Radovanović 1, Aleksić, Stojanović 1, Parezanović 4, Šćekić 3, Bogdanović, Magdalenić, Mioković, Cvetković 1.
V. Jankov
|
Bečej |
Palilula |
|||
| Ukupno (Domaćin) | Ukupno (Domaćin) | |||
| 3 | (2) | Broj utakmica | 3 | (1) |
| 3 | (2) | Broj pobeda | 0 | (0) |
| 0 | (0) | Broj nerešenih | 0 | (0) |
| 0 | (0) | Broj poraza | 3 | (1) |
| 51 | (33) | Dati poeni | 22 | (7) |
| 22 | (15) | Primljeni poeni | 51 | (18) |
| +29 | (+18) | gol razlika na utakmicama | -29 | (-11) |
| 100% | (100%) | Uspešnost | 0% | (0%) |