Beli Orlovi
Vinogradar
OFK Orašje 1960
Pobeda Ribnika posle sporne situacije u zaustavnom vremenu susreta

Na igralištu u Gornjem Ribniku prava fudbalska drama u okviru trećeg kola Druge Rasinske okružne lige - grupa ’’Zapad’’. Utakmicu su pred 60 gledalaca i po oblačnom i hladnom vremenu po malo praćenom kišom, odigrali stari rivali domaći Ribnik i gostujuća ekipa Kamenorezac iz Dublja.

Uzbudljiva utakmica od početka do kraja. Igralo se otvoreno i na momente grubo srećom nije bilo ozbiljnijih povreda igrača. Prvi sporni trenutak bio je po mnogima na igralištu neopravdano dosuđen jedanaesterac za domaće u 20. minutu, kada su u kontaktu bili igrač domaćih Darko Blagojević i bek gostiju Vladimir Janković. Sudija na ovom susretu Viktor Petrović ovaj duel okarakterisao je nedozvoljenom igrom i dosudio jedanaesterac za domaće, koji je uspešno realizovao Darko Blagojević i doveo Ribnik u vođstvo sa 1:0. Gosti su pokušavali da izjednače rezultat ali nisu uspevali sve do situacije kod izvođenja kornera kada je kapiten Dragan Župac glavom zahvatio ubačenu loptu i poslao je u mrežu gostujućeg golmana. Bilo je to izjednačenje to izjednačenje 1:1 i ujedno rezultat prvog poluvremena.

U nastavku ista igra nadmetanja u kojoj su tehnički dominirali domaći, povoljnu šansu za pogodak neje realizovao igrač  Ribnika jer je njegov šut odbranio kao i više udaraca tokom susreta odličan golman dubljana Lazar Petrašinović, koji nije kriv ni za jedan primljen gol. U 75. minutu prekršaj u šesnaestercu domaćih i arbitar Petrović pokazuje na belu tačku sa koje Miloš Bežanović povećava vođstvo Kamenorezca na 1:2. U 85. minutu utakmice domaći izjednačuju rezultat na 2:2 strelac Vojin Kručičan posle grube greške odbrane gostiju. U produžetku 90+1 sporna situacija kada je jedan od igrača Ribnika igrao rukom a Nikola Trnavac postigao pogodak koji je glavni sudija iako je bio sporan priznao, tako su domaći došli do pobede u ovom meču, posle koga su nastale reakcije gostiju.

Ovo nije prvi put da sudije greše na štetu klubova ovoga puta deblji kraj izvukao je Kamenorezac u obliku poraza. U narednom četvrtom kolu dubljani kući dočekuju ekipu Mebita, a Ribnik gostuje u Medveđi kod ekipe Morava. Ribnik je posle ove sporne pobede i dalje na čelu tabele sa 9 bodova, dok je Kamenorezac 76 na 9. mestu bez osvojenog boda. Ovaj dramatičan susret sudio je Viktor Petrović sa pomoćnicima Aleksandrom Jovanovićem i Lukom Simonovićem, dok je dužnost delegata profesionalno obavio istaknuti sportski radnik Milan Đurić.

Niže lige Srbije Niže lige Srbije Druga rasinska okružna liga "Zapad" Ribnik Kamenorezac 76