Banat (Č)
Vojvodina
KomŔijski derbi Novobečejcima
16.09.2024 Stevan Davidović

Kapiteni Nikola MesaroÅ”ki i Stefan Milosavljev na početku utakmice (foto: Ranko Janjić)

KomÅ”ijski derbi 5. kola Područne lige Zrenjanin, izmedju "2. oktobra" iz Kumana i novobečejskog ā€žJedinstvaā€œ pripao je Novobečejcima, koji su posle slabog starta uÅ”li na pobedonosni kolosek i ovog puta slavili 2:4.

Ā

Početak susreta pripao je Novobečejcima, koji su prednost stekli već u 19. minutu, zahvaljujući kapitenu Nikoli MesaroÅ”kom, koji je iz slobodnjaka savladao Borislava Radosavljeva. Možda se ključni momenat utakmice dogodio u 27. minutu kada je zbog grubog starta i udaranja Branislava Koledina, isključen Vladimir Zakić, koji je bez većeg protesta mirno napustio teren. Zahvaljujući brojčanoj prednosti Novobečejci su na odmor otiÅ”li sa minimalnom prednoŔću 0:1.

Bez obzira Å”to su bili brojčano slabiji fudbaleri ā€ž2.oktobraā€œ su silovito startovali u nastavku, Å”to je zbunilo goste, koji su pravi Å”ok doživeli za dva minuta. Najpre je David Kukolj u 50. minutu izjednačio, a potom u 52. Aleksandar Petrov donosi preokret (2:1). Izgledalo je da će domaći nastaviti svoj pobedonosni niz, međutim kada se tome najmanje nadalo iskusni Savo Delić uspeo je da izjednači u 75. minutu. Posle ovog gola domaći su sve podredili napadu, a Novobečejci preko brzih kontri najpre golom mlađanog Vasilija Radovanovića u 80. minutu ponovo stekli prednost (2:3), a u samoj zavrÅ”nici, brojčano slabiji domaćin, dozvolio je stamenom Deliću da iz jedne brze akciju, u 86. minutu postavi konačan rezultat 2:4.

2. oktobarĀ  ā€“ Jedinstvo 2:4 (0:1)

Kumane: Stadion ā€žOgnjen Kontrićā€œ. Gledalaca 70. Glavni sudija: Petar Nunić. Pomoćne sudije: Miroslav Berbakov i Matija Markov. Delegat: Branislav Stojanović. Strelci: 0:1 MesaroÅ”ki u 19, 1:1 Kukolj u 50, 2:1 Petrov 52, 2:2 Delić u 75, 2:3 Radovanović u 80, 2:4 Delić u 86. minutu. Žuti katoni: Anović, Đorđević, Kukolj, Baranji (ā€ž2. oktobarā€œ), Veselić, MesaroÅ”ki, Radovanović (Jedinstvo). Crveni karton: Vladimir Zakić u 27. minutu (ā€ž2.oktobarā€œ).

ā€ž2.oktobarā€œ: Radosavljev, Petrov, Anović, Baranji, Zakić, Milosavljev, Radojković (Barta), Janković (Radojčić), Vidović (Vijoglavin), Kukolj, Đorđević (Nosonjin)

Jedinstvo: Å ovljanski, Stanković, KevreÅ”anov (Delić), MesaroÅ”ki, Veselić (Marković), Salihović, FarkaÅ”, Koledin (Stojanov), Radovanović, Pecarski (Džin), Kovačev

PiÅ”e: Stevan Davidović