Surčinski "Čelzi" prebrodio Brodarac

Utakmica u Surčinu odigrana je po veoma toplom i sparnom vremenu, živa u termometru pokazivala je 33. podeok. Gledaocima je bilo teÅ”ko sedeti na tribinama, a tek igračima trčati na terenu, pravi spartanski uslovi.Ā

Tempo shodno uslovima nije bio jak, ali je i pored toga bilo prilika. Do prve Å”anse za gol stižu gosti u 10. minutu. Nakon kornera najviÅ”i u buketu igrača je Pavlović, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom zavrÅ”ila kraj stative. Domaći su uzvratili četiri minuta kasnije, najpre Broćeta, a potom i Radović iz blizine nisu uspeli savladati Martinovića. Na sledeću Å”ansu se čekalo do 25. minuta kada je Vučetić sa 14-15 metara loptu poslao pravo u naručje domaćeg golmana. Domaći na odmor ipak odlaze s minimalnom prednoŔću, jer je u prvom minutu nadoknade Matović rezantnim udarcem sa 13 metara savladao nemoćnog Martinovića.Ā

Posle samo tri minuta igre u nastavku Brodarac je mogao do izjednačenja. Vučetić se naÅ”ao sam ispred protivničkog gola, ali je bio dekoncentrisan prabacivÅ”i čitav gol sa 7-8 metara udaljenosti. Domaći u 60. minutu dupliraju prednost, Å”ut Jovičina golman gostiju je kratko odbio Puzović je odreagovao poput kobre i loptu ćuÅ”nuo u gol.Ā
Igrao se 65. minut kada gosti traže penal, a zbog protesta kapiten Brodarca Ilić morao je prevremeno u svlačionicu, zaradivÅ”i drugi žuti karton. Burno je reagovala i klupa, pa je teren morao da napusti i Å”ef stručnog Å”taba gostiju Nikola Ilić, a rezervni igrač Đorđević je zaradio žuti karton.Ā
Ostatak utakmice proÅ”ao je u otaljavanju posla domaćih, igrali su na sugurno i čuvali vođstvo. Na kraju čista i zaslužena pobeda Surčinaca koja ih ostavlja pri vrhu tabele, sa 8 bodova uz joÅ” četiri tima dele prvo mesto, dok Brodarac zauzima 12. mesto sa svega jednim osvojenim bodom. Jedinstvo je u subotu pre podne gost ekipi UŔća na Novom Beogradu, dok Brodarac u petak na stadionu OFK Žarkova dočekuje Radnički sa Novog Beograda.

JEDINSTVO - BRODARAC 2:0 (1:0)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Savković Nikola. POM.SUDIJE: Radisavljević Ilija i Mitrović Kosta. STRELCI: Matović 45+1. i Puzović 60.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Jovičin i Matović (Jedinstvo), Đorđević, Ilić, NeÅ”ić i Milivojević (Brodarac). CRVENI KARTON: Ilić 65.min (drugi žuti) (Brodarac).Ā
JEDINSTVO: Novaković, MaleÅ”ević (Živanović), Matović, Obradović, Đermanović, Mitrović, Å ljukić (Radlovački), Puzović, Broćeta (Ranković), Andrić (Å poljarić), Radović (Jovičin).Ā
BRODARAC: Martinović, Janković, Milivojević, NeÅ”ić, Ilić, Adamović (Sretenović), Zečević (Bojović), Bradić (VranjeÅ”), Vučetić (Mitrović), Bogdanović, Pavlović.