46'
46'
Pobeda Čukaričkog na otvaranju novog stadiona u Zaječaru
09.08.2024 webmaster

U prvom meču četvrtog kola Mozzart Bet Super lige Srbije, odigrana je utakmica između dva beogradska kluba OFK Beograda i Čukaričkog na novom stadionu u Zaječaru. Utakmica je završena rezultatom 1:2 u korist gostiju, ekipe Čukaričkog.

Čukarički je otvorio utakmicu golom u 11. minutu. Vinicius Mello bio je strelac, donoseći rano vođstvo svom timu. OFK Beograd nije uspeo da se vrati u igru tokom prvog poluvremena, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:1.

Na početku drugog poluvremena, trener Čukaričkog odlučio je napraviti prvu izmenu. Lazar Tufegdžić napustio je teren, a njegovo mesto zauzeo je Marinos Tzionis. Ubrzo nakon toga, samo minut kasnije, Aleksandar Kahvić uspešno je realizovao napad za OFK Beograd i doneo izjednačenje rezultat na 1:1.

Čukarički je pojačao tempo igre i u 62. minutu napravio još jednu izmenu. Vinicius Mello izašao je iz igre, a zamenio ga je Mihajlo Cvetković. Nekoliko minuta kasnije, Nikola Stanković dobio je žuti karton u 68. minutu, što je dodatno zakomplikovalo situaciju na terenu.

U 69. minutu, domaći tim napravio je prvu izmenu. Slobodan Stanojlović ustupio je mesto Gleofilu Sabrinu Vlijteru, dok je Nikola Mituljikić napustio igru umesto Filipa Halabrina u 78. minutu. Samo dva minuta kasnije, Čukarički je izvršio izmenu - Stefan Kovač izašao je sa terena, a ušao je Uroš Miladinović.

Kako je meč odmicao, emotivna tenzija je rasla. Aleksandar Paločević napustio je teren u 82. minutu, a njegova zamena bio je Saša Marković. U isto vreme, Edmund Addo je zamenjen Miljanom Momčilovićem.

Kao što se moglo očekivati, Čukarički je izvršio još jednu izmenu u 90. minutu kada je Đorđe Ivanović napustio teren, a zamenio ga novajlija u timu Uroš Kabić. Drama je svoj vrhunac dostigla u produžetku utakmice. U 90+5. minutu, dosuđen je penal za Čukarički, kojeg je uspešno realizovao kapiten Marko Docić. Poslednji deo utakmice obeležen je žutim kartonom za Miloša Cvetkovića u 90+9. minutu.

Ovom pobedom Čukarički je nastavio niz solidnih rezultata, nakon što su u prethodnom kolu pobedili Vojvodinu i nešto ranije Radnički (N) kod kuće. S druge strane, OFK Beograd je pretrpeo prvi poraz u superligaškoj konkurenciji, nakon što je ostvario dve pobede na startu i jedan remi u prethodnom kolu protiv Novog Pazara.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije OFK Beograd Čukarički