Flash
Braća Nedić
Bezbednost 192
Aranđelovčane neozbiljnost koštala tri boda

Klub malog fudbala iz Aranđelovca kao povratnik u Regionalnu ligu kreće u novu kampanju u prilično izmenjenom i podmlađenom sastavu. Po rečima alfe i omege kluba Dejana Dimitrijevića cilj im nije povratak u treću ligu, zbog nedostatka novčanih sredstava i izostanka finansijske pomoći Opštine.

Od samog starta bilo je puno uzbuđenja, a gosti su prvi pripretili kada je Glišić u 5. minutu pogodio stativu gola Aranđelovčana. Domaća ekipa je potom sredila redove, a nakon sjajne asistencije Terzića, Mojić u 8. minutu postiže vodeći pogodak. Prednost je duplirana u 12. munutu, strelac drugog gola bio je Terzić na dodavanje Stefanovića. Sjajnu igru Aranđelovac u 15. minutu kruniše i trećim golom, ovog puta posle solo prodora virtuozni Terzić loptu sa 7 metara šalje u rašlje.

Neozbiljnost posle visokog vođstva i greške u odbrani domaće igrače su skupo koštale. Gosti postižu dva pogotka u 16. minutu, strelci su bili Grbić i Glišić, velika prednost brzo se istopila. Umesto 4:2, rezultat je na poluvremenu glasio 3:3. Posle šuta Stefanovića sa 6-7 metara lopta se od jedne pa od druge stative odbila u polje, što je iskoristio iskusni Grbić i u 19. minutu poravnao rezultat.

Domaći u nastavku žele da što pre ponovo dođu do prednosti, ali igraju pogrešno, napadi im se svode na individualne akcije. Gosti iz Rače to znalački koriste i preko Radovića u 23. i Grbića u 27. minutu postižu pogotke iz tranzicije. Poslednji trzaj Aranđelovčana zbio se u 32. minutu kada je hitronogi Stefanović smanjio na gol zaostatka.

Potom su pokušali sa pet igrača u polju da dođu do pozitivnog rezultata, ali bezuspešno. Čak je u 38. minutu golman gostiju Nikolić mogao da postigne i šesti pogodak šutirajući na prazan gol, ali se isprečila prečka.

Tako je indolentnost, nakon tri gola prednosti, Aranđelovčane skupo koštala na startu novog prvenstva. U drugom kolu Aranđelovac ide u Rašku gde će biti gost istoimenog futsal kluba, dok Karađorđe u Rači dočekuje komšijsko Lapovo.

ARANĐELOVAC - KARAĐORĐE 4:5 (3:3)

SALA: SC Šumadija. GLEDALACA: 10. SUDIJE: Stojković Andrija i Marković Marko. STRELCI: Mojić 8, Terzić 12. i 15. i Stefanović 32.min (Aranđelovac), Glišić 16, Grbić 16,19. i 27. i Radović 23.min (Karađorđe). ŽUTI KARTONI: Savić (Aranđelovac), Grbić (Karađorđe).

ARANĐELOVAC: Mastilović, Terzić, Đorđević, Mihailović, Stefanović - rezerve: Lazić, Savić, Mojić, Maksimović.

KARAĐORĐE: Nikolić, Glišić, Radović, M.Petrović, Grbić - rezerve: Nikolić, B.Petrović, Rašković.